A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém kettős győzelemmel jutott negyeddöntőbe, miután hazai pályán 39-32-re nyert a Szeged ellen a rájátszás első fordulójának visszavágóján.

A párharc első mérkőzését egy héttel ezelőtt 37-30-ra nyerték meg vendégként a bakonyiak, és a visszavágót is jobban kezdték, az első félidő végén négygólos különbséggel vezettek. A második játékrészt is eredményesebben indította a Veszprém, majd összekapta magát a Szeged, de a hajrá ismét a hazaiaké volt, akik magabiztosan győztek 39-32-re, így kettős sikerrel jutottak be a negyeddöntőbe.

VAJLUPOV, Mikita
Kettős győzelemmel jutott tovább a Veszprém a Szeged ellen a BL-ben
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A csütörtöki visszavágón Mikita Vajlupov nyolc, Dragan Pechmalbec hat góllal, Rodrigo Corrales öt, Mike Ulrich Jensen négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Miguel Martins nyolc, Imanol Garciandía hat találattal, Mikler Roland két, Nagy Martin tíz védéssel zárt - számolt be róla az MTI.

A Veszprém a legjobb nyolc között a dán Aalborg HB együttesével találkozik,

a magyar bajnoki címvédő otthon kezd április 24-én vagy 25-én, az idegenbeli visszavágót egy héttel később játsszák.

Eredmény:
a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó: Telekom Veszprém - OTP Bank-Pick Szeged 39-32 (19-15)
továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 76-62-es gólkülönbséggel.