Czink ismét fordított, s már negyeddöntős

Czink Melinda a második fordulót is sikerrel vette a 175 ezer dollár összdíjazású indiai női tenisztornán, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A tavaly ugyanitt elődöntőig menetelt magyar teniszező a tajvani Szu Vej Hsziét győzte le három szoros játszmában. Czink az első fordulóban játszott meccséhez hasonlóan, ezúttal is szetthátrányból fordítva tudott győzni.

"A döntő játszmában már 4:0-ra vezettem, amikor lemerevedtem, többet rontottam és az ellenfelem kiegyenlített. Nagyon koncentráltam, hogy ne hibázzak, mert a tajvani olyan volt, mint egy gumifal, szinte minden labda visszajött tőle. Szerencsére sikerült megnyugodnom" - mondta Czink a győzelme után.

A magyar átékos következő ellenfele az izraeli Tzipora Obziler lesz. WTA-tornán eddig kétszer mérkőztek egymással, a mérleg 1-1. "Jó barátok vagyunk Tziporával. Mondtam neki, látom, hogy remek formában van, de figyelmeztettem, hogy én még jobb leszek" - fogalmazott a várakozását illetően Czink.

WTA-torna, Bangalore (175 ezer dollár), 2. forduló (nyolcaddöntő):
CZINK MELINDA - Szu (tajvani) 4:6, 7:6, 7:5
Santangelo (olasz, 1.) - Amanmuradova (üzbég) 3:6, 7:5, 6:2
Mirza (indiai, 2.) - Pucsek (fehérorosz) 3:6, 7:5, 6:2
Szavcsuk (ukrán) - Molik (ausztrál) 6:4, 4:6, 6:4

A harmadikként rangsorolt Nagyja Petrova, valamint Jelena Lihovceva is bejutott a legjobb nyolc közé a 600 ezer dollár összdíjazású belgiumi női tornán. Mindkét orosz játékos egy honfitársát győzte le a 2. fordulóban, Petrova Vera Zvonarjova, Lihovceva pedig a könyöksérülése miatt a mérkőzés feladására kényszerült Jelena Gyementyjevát búcsúztatta.

WTA-torna, Antwerpen (600 ezer dollár), 2. forduló (a 8 közé jutásért):
Petrova (orosz, 3.) - Zvonarjova (orosz) 7:6 (7-2), 6:4
Lihovceva (orosz) - Gyementyjeva (orosz, 4.) 6:2, 1:1-nél Gyementyjeva feladta
Mauresmo (francia, 1.) - Razzano (francia) 7:6 (8-6), 7:5

Az ötödik helyen kiemelt spanyol David Ferrer számára a második forduló, azaz a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a 600 ezer dollár összdíjazású marseille-i viadalon. A nyolcadik helyen kiemelt ausztrál Lleyton Hewitt lábsérülés miatt feladni kényszerült mérkőzését.