Jól sikerült Szávay Ágnes bemutatkozása a 145 ezer dollár összdíjazású szöuli nőitenisz-tornán, a világranglista 20. helyén álló magyar klasszis két játszmában, 6:2, 6:3 arányban legyőzte a szabadkártyával induló hazai Li Re Ját. Szávayra az orosz Galina Voszkobojeva (134. a világranglistán) vár majd a nyolcaddöntőben.

Nem sokat vacakolt a pekingi tornagyőzelme miatt önbizalomtól duzzadó magyar lány, Li első két adogatójátékát elnyerte, és mivel a sajátjait is hozta, így hamar 4-0-s vezetésre tett szert. Az ötödik gémben aztán a koreai is feliratkozott az eredményjelzőre, de ez csak szépségtapaszként hatott, mivel félóra elteltével Ági 6:2-re behúzta az első szettet.

A másodikban Li és Szávay is nyerte a saját adogatójátékát, majd az ázsiai brékelt, és 3-1-re meglépett. Szerencsére Szávay gyorsan javított, és zsinórban négy játékot nyerve nagyon közel került a győzelemhez. Li szívósan küzdött, négy meccslabdát még hárítani tudott, de az ötödiket már nem, így Ági 70 perc alatt jutott a nyolcaddöntőbe, ahol az orosz Voszkobojevával találkozik.

WTA-torna, Szöul (145 ezer dollár, kemény pálya), 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Szávay (2.) - Li (dél-koreai) 6:2, 6:3
V. Williams (amerikai, 1.) - Spears (amerikai) 6:2, 6:3
Daniilidu (görög, 5.) - Wozniacki (dán) 6:4, 6:4
Müller (német, 6.) - Han (dél-koreai) 6:1, 6:0
Jüan (kínai) - Erakovic (új-zélandi) 6:4, 6:4
Tanasugarn (thailföldi) - Dell'Acqua (ausztrál) 1:6, 6:3, 6:2

"Eddig még sohasem játszottam koreai ellenfelemmel, és ha csak az eredményt nézzük, akkor könnyű győzelemnek tűnik, azonban keményen meg kellett küzdenem a sikerért, hiszen a második szettben előnyhöz jutott" - nyilatkozta Szávay a találkozó után.

"Kissé fáradt voltam, mert hétfőn este érkeztem meg Szöulba, és nem is tudtam edzeni, így csak a mai mérkőzés előtt ütögettem egy keveset." Szávay az MTI-nek elmondta: bízik benne, hogy meg tudja örvendeztetni a koreai közönséget egy olyan fináléval, mint amilyen a szerb Jelena Jankovic elleni döntő volt vasárnap Pekingben.

Egy másik kérdésre válaszolva így fogalmazott: "Ami a népszerűséget illeti, megpróbálok ugyanaz a lány maradni, aki voltam."

A soltvadkerti tehetség idei menetelése a 2007-es kereseti listán is meglátszik, a női profi teniszezőket tömörítő szervezet (WTA) legfrissebb adatai alapján Szávay a 25. helyet foglalja el, ebben az évben eddig 524 ezer 556 dollárt hozott össze, vasárnapi pekingi tornagyőzelmével - a drámai fináléban a szerb Jelena Jankovicot győzte le - 88 265 dollárral gazdagodott. A legtöbbet a világranglista éllovasa, a belga Justine Henin kereste, több mint négymillió dollárt.