Moszkvában a Hotel Gamma-Delta  a színhelye a február 15. és 23. között megrendezésre kerülő Aeroflof nyílt versenyének. Az orosz légitársaság immár hetedszer főszponzora a négy csoportban megrendezésre kerülő, 9 fordulós tornának. A legnagyobb érdeklődés a 66 résztvevős A1 tornát kíséri majd, amelynek 100 ezer dollár a díjazása. Az első helyezett 30 ezerrel gazdagodik, és meghívást kap a június 27-án kezdődő dortmundi szuperversenyre. A tornán a magyar színeket Balogh Csaba képviseli. Az első fordulóban nagymesterünk vereséget szenvedett a moszkvai nyílt sakkfesztivál győztesétől, Artyom Tyimofejevtől.

Az esztendő egyik legjelentősebb nyílt versenyén minden játszma igazi kihívást jelent. Az A1 versenyen 2549 Élő-pont az alsó ponthatár, csak az orosz sakkozás legnagyobb tehetségeinél, és sakk-diplomáciai meggondolásokból tettek kivételt a rendezők. A svájci rendszerű tornán a legjobbaknak szinte garantált a 15-os kategóriájú mezőny, a sikeresen szereplők jelentős pénzdíj mellett Élő-pontokat is gyűjthetnek. A torna győztesét a 30 ezer dolláros díj mellett a június 27-én kezdődő dortmundi szuperversenyre is meghívják. Az A2 tornán 2400 pont az alsó határ, 12 ezer dollár az első díj. A B versenyen 5 ezret, a C tornán 3 ezer dollárt kasszíroz a győztes. A legjobbak versenyében a klasszikus időkontroll szerint játszanak, 2-2 óra 40 lépésre, majd egy-egy óra 20-ra, végül 15 perc a parti befejezéséig, de ekkor a sakkozók már lépésenként + 30 másodperccel is kalkulálhatnak.

A rangos mezőnyben Balogh Csabát 2575 ponttal a 36. helyre rangsorolták, és ezért neves ellenfelet kapott Artyom Tyimofejev személyében. A szláv védelmű partiban a cserék után nagymesterünk gyalogvesztés után négybástyás végjátékba keveredett, majd remivel kecsegtető pozícióban rossz helyre lépett királyával, és a 60. lépés után feladásra kényszerült. Balogh a második fordulóban az orosz Csernyiajevvel (2491) a világos bábukat vezetve mérkőzik meg. Csak remizett az első helyen kiemelt örmény olimpiai bajnok, Vlagyimir Akopjan. Meglepetésre kikapott az ukrán Andrej Volokityin és a grúz Baadur Zsobava is botlott. A franciák egyik szeme sír, a másik meg nevet. Marie Sabag szép győzelemmel mutatkozott be, Maxime Vachier-Lagrave azonban simán vesztett. Fokozott érdeklődés kísérte a 16 éves olasz nagymester, Fabiano Caruana és a kínai csodakislány, a 14 éves Hou Yifan csatáját. A kalandos játszmában mindketten hibáztak, igazságos a döntetlen...