Pars Krisztián nyerte a kalapácsvetést a hengelói atlétikai versenyen, ahol a panamai Irving Saladino távolugrásban 8,73 méterig repült.

Az olimpiai és világbajnoki ötödik Pars 79,93 méterrel lett első a vb-második fehérorosz Vagyim Gyevjatovszkij előtt. A világranglistát is a szombathelyi atléta vezeti 81,29 m-es dobásával.

A vb-aranyérmes Saladino első kísérletére érte el a 8,73-t - 1,2-es hátszéllel. Ekkora ugrásra az elmúlt 14 évben senki sem volt képes, a 25 éves versenyzőnél csak heten tudtak jobb eredményt eléérni a világon. A világcsúcsot az amerikai Mike Powell tartja 8,95-tel 1991 óta.

Férfi 10 ezer méteren a kétszeres olimpiai bajnok, de az utóbbi időben a maratoni távon szereplő Haile Gebrselassie a második helyen ért célba honfitársa, Sileshi Sihine (26:50.53 p) mögött, ez az eredmény várhatóan olimpiai részvételt jelent számára.

Az etiópok ezen a távon válogathatnak a jobbnál jobb futókban, a pekingi csapatban eddig a világcsúcstartó és ötkarikás bajnok Kenenisa Bekele helye biztos, aki Hengelóban 5000 méteren diadalmaskodott. Férfi diszkoszvetésben meglepetésre az irái Ehsan Hadadi (68,52) nyert a világbajnok Gerd Kanter és az olimpiai bajnok litván Virgilijus Alekna előtt.