Kramnyik mesterhármasával elhúzott a Világválogatott

Bakuban újabb három fordulóval folytatódott az Azerbajdzsán-Világválogatott rapid mérkőzés. Elsősorban az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik mesterhármasának köszönhetően hatpontos előnnyel, 13-7-es vezetés mellett várhatja a befejező játéknapot a négy nemzet sakkozóiból álló válogatott. Az ukrán Szergej Karjakin 2,5 pontot szerzett, míg az indiai világbajnok Viswanathan Anand hármat remizett, ahogy a spanyol Alekszej Shirov is.

Az első játéknapon még jól tartotta magát a fiatal nagymesterekből álló azeri válogatott, a mai három fordulóban azonban játszmát sem tudtak nyerni, s öt partiban kapitulációra kényszerültek. Nagy napot fogott ki az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik, mindhárom játszmáját megnyerte. A sort kedvenc orosz huszárjátékában elért győzelemmel kezdte, majd Sahriyar Mamedgyarovot is sötéttel kényszerítette megadásra, végül világossal is eredményes volt Gadir Guszejnovval szemben.

A harmadik fordulót még sikerült élőben közvetítenie a rendezőknek, de utána "meghalt az adás". A remek párharchoz nem méltó a meccs honlapja, se eredmény, se állás, így innen-onnan kellett begyűjteni az információkat. Azt még láttuk, hogy Mamedgyarov szép áldozattal kényszerített ki örökös sakkot az indiai világbajnok Viswanathan Anand ellen. Tejmur Radzsabov a kedvenc királyindiai védelmében rohamozott, tisztet áldozott, majd vezért nyert, de Alekszej Shirov sikerrel védekezett.

A harmadik forduló eredményei:
Világválogatott - Azerbajdzsán 2,5 - 1,5
Viswanathan Anand (indiai, 2783) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2725) döntetlen (Szicíliai védelem, 30)
Gadir Guszejnov (azeri, 2659) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2759) 0 - 1 (Orosz huszárjáték, 46)
Alekszej Shirov (spanyol, 2745) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2756) döntetlen (Királyindiai védelem, 80)
Vugar Gasimov (azeri, 2745) - Szergej Karjakin (ukrán, 2721) döntetlen (Spanyol megnyitás, 37)