Babos Tímea után Czink Melinda is bejutott a negyeddöntőbe szerdán a 235 ezer dollár összdíjazású brazíliai női tenisztornán, miután három meccslabdát hárítva legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Beatriz Haddad Maiát.

A WTA honlapjának beszámolója szerint a világranglistán 100. magyar játékos simán elbukta az első szettet, majd könnyedén megnyerte a másodikat. A döntő játszmában Czink 5:4-es vezetésénél a szintén balkezes ellenfél - aki a WTA-rangsorban 280-adikként szabadkártyával indult - kiment az öltözőbe ápolásra, ezután a 30 éves magyar nem tudta kiszerválni a meccset, sőt 5:6-nál három meccslabdát is hárított. A rövidítésben aztán Czink koncentrált jobban, s végül 2 óra 7 perc alatt győzött.

Czink a legjobb nyolc között a hetedik helyen kiemelt, a világranglistán 58. francia Kristina Mladenoviccsal találkozik.

Babos Tímea a világranglistán 75., 25 éves román Monica Niculescuval találkozik csütörtökön magyar idő szerint 19 órakor. Ugyanekkor lesz Czink meccse is.

nyolcaddöntő:
Czink Melinda - Beatriz Haddad Maia (brazil) 1:6, 6:2, 7:6 (7-3)
Babos Tímea - Chanelle Scheepers (dél-afrikai, 4.) 6:1, 6:2

* * *

Egyesbeli sikere után néhány órával Babos Tímea párosban is nyert. A 19 éves soproni játékos a 42 éves japán Date-Krumm Kimikóval az oldalán 55 perc alatt, magabiztosan verte a negyeddöntőben a Shahar Peer, Chanelle Scheepers izraeli, dél-afrikai kettőst. Babos délután egyesben ugyancsak Scheepers ellen nyert. A harmadik helyen kiemelt magyar-japán duó az elődöntőben az elsőként rangsorolt Anabel Medina Garrigues, Jaroszlava Svedova spanyol, kazah kettőssel találkozik.

páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Date-Krumm Kimiko (magyar, japán, 3.) - Shahar Peer, Chanelle Scheepers (izraeli, dél-afrikai) 6:2, 6:2

* * *

Az első és második helyen kiemelt szerb Novak Djokovic, illetve címvédő svájci Roger Federer sem vesztett szettet szerdán az 1,78 millió dollár összdíjazású dubaji keménypályás férfitenisz-torna nyolcaddöntőjében.