Djokovicot Murray sem állíthatta meg

Novak Djokovic, tenisz
Serbia's Novak Djokovic poses with his trophy after beating Britain's Andy Murray during the Madrid Open men's tennis final at the Caja Magica (Magic Box) sports complex in Madrid on May 8, 2016. GERARD JULIEN / AFP
A világelső Novak Djokovic három szettben legyőzte a címvédő Andy Murrayt vasárnap a madridi salakpályás tenisztorna férfi döntőjében.

A 28 éves szerb játékos 2 óra 6 perc alatt verte meg egy héttel idősebb riválisát. Utóbbi 13 találkozójukból Murray csak egyet tudott megnyerni, és mostani veresége egyben azt jelenti, hogy hétfőtől átadja - november óta elfoglalt - második helyét Roger Federernek az ATP-rangsorban.

A 11-szeres Grand Slam-bajnok Djokovic idei ötödik (korábban Dohában, az Australian Openen, Indian Wellsben és Miamiban győzött), pályafutását tekintve pedig a 64. trófeáját szerezte meg. Egyben 23/9-re javította Murray elleni különmérlegét.

Djokovic idén ötödször nyert tornát Forrás: AFP/Gerard Julien

Idén mindössze két mérkőzést veszített el: a dubaji negyeddöntőben a spanyol Feliciano Lopez ellen az első szettet követően sérülés miatt visszalépett, Monte-Carlóban pedig a cseh Jiri Vesely verte (4:6, 6:2, 4:6) a második fordulóban.