A világelső Novak Djokovics meglepetésre már a harmadik fordulóban kiesett a római salakpályás tenisztorna 7,87 millió euró összdíjazású férfi versenyében. A szerb a két nappal korábban történteket sejti a háttérben.

A szerbek 24-szeres Grand Slam-bajnokát a 32. helyen álló chilei Alejandro Tabilo búcsúztatta 67 perc alatt, 6:2, 6:3-mal, írja az MTI. Djokovics a találkozó után elmondta, a pénteki bizarr balesete után, amikor egy szurkoló hátizsákjából kicsúszó fém vizespalack pont fejen találta, nem érezte magát rosszul - sőt, mint emlékezetes, még viccelni is volt kedve, hiszen bukósisakban érkezett a szombati tréningre -, vasárnap azonban már szédülésre és hányingerre panaszkodott, mintha nem ugyanaz a játékos lett volna, mint aki a korábbi mérkőzéseken pályára lépett.

A 36 éves Djokovics - aki már hatszor diadalmaskodott az olasz fővárosban - ezzel elszalasztotta karrierje 1100. győzelmét. Ez volt az idei negyedik tornája, és továbbra is trófea nélkül áll 2024-ben.