Nem bírt a Werder a Hannoverrel

A listavezető Werder Bremen nem tudta legyőzni a kiesés ellen harcoló Hannovert a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A Bochum  Kölnben győzött, és az ötödik helyre lépett előre a tabellán.

Izzadtságszagú első félidőt játszottak Brémában, melynek végére egy MTK-Fradit idéző tömegkakaskodást tett pontot. A kapuralövési arány ugyan 7:1 volt a hazai csapat javára, az éllovas játékából ezúttal mégis hiányzott a kellő fantázia és a megszokott gördülékenység.

A szünet után már nagyobb volt a nyomás a Hannover kapuján, Lisztes Krisztián kezébe ragadta a karmesteri pálcát, és kétszer is helyzetbe került. Ha gólt nem is, annyit legalább sikerült elérnie a magyar középpályásnak, hogy ezúttal ne cseréljék le a hajrában. A vendégek átvészelték a kritikus időszakot, 0-0 lett a vége, a nyolc ponttal vezető Werder bajnoki címét azonban a Bayern szombati veresége után továbbra sem fenyegeti veszély.