Hazai siker született a labdarúgó Bundesliga nyolcadik fordulójának szombati rangadóján, miután a listavezető Werder Bremen két góllal nyert a bajnoki címvédő Bayern München ellen.

A brémai gárda a 34. percben már 2-0-ra vezetett, s bár a vendégek Makaay révén azonnal szépítettek - ez volt a bajorok 3000. Bundesliga-gólja -, a hátralévő időben már nem tudtak egyenlíteni, sőt a hazaiak a második félidőben Lúcio öngóljával tovább növelték előnyüket. A Bayern München ezzel a másodikról a negyedik helyre csúszott vissza a tabellán.

Dárdai Pál együttese, a Hertha Berlinben nyert a Borussia Mönchengladbach ellen. A magyar középpályás szerezte csapata első találatát és - a dpa értékelése szerint - alakulata egyik legjobbjaként végigjátszotta a meccset.

A Schalke-Hannover (2-1) összecsapáson Huszti Szabolcs végig a pályán volt a vendégcsapatban, Szabics Imrét a 82. percben cserélték le a Bielefeld-Mainz találkozón, míg a szintén idegenben meccselő Cottbus magyarja, Szélesi Zoltán a szünet után lépett pályára az Aachen-Energie (1-2) mérkőzésen.