A címvédő spanyol labdarúgó-válogatott pénteken könnyedén, 4-0-ra győzött a fehérorosz csapat vendégeként világbajnoki selejtezőn, ugyanakkor Spanyolországban egyetlen televízió sem közvetítette a mérkőzést.

Spanyolországban erre 29 éve nem volt példa. A legutóbbi két Európa-bajnokságot megnyerő spanyolok Pedro Rodriguez mesterhármasával és Jordi Alba góljával győztek Minszkben, ezzel sorozatban 24. vb- vagy Eb-selejtezőjüket nyerték meg. Spanyolország legutóbb a 2008-as Európa-bajnokság selejtezősorozatában, 2007. szeptember 8-án, Izland otthonában veszített pontot (1-1).

A fehéroroszok elleni összecsapáson Iker Casillas új rekordot állított fel, a kapus már 727 perce nem kapott gólt a válogatottban. A Real Madrid hálóőre 2008-ban elért 708 perces saját csúcsát javította meg.