Szalai gólja csak szépségtapasz volt a Hoffenheim vereségére

fbl Horizontal
Hoffenheim's Hungarian forward Adam Szalai celebrates after scoring the 1-3 during the German First division Bundesliga football match TSG 1899 Hoffenheim vs Bayer 04 Leverkusen in Sinsheim, southwestern Germany, on January 20, 2018. / AFP PHOTO / Amelie QUERFURTH / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A Bundesliga 19. fordulójában a Hoffenheim súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Bayer Leverkusentől, a kék-fehérek becsületgólját a szezonban első bajnoki gólját szerző Szalai Ádám lőtte. A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésére sem lehetünk büszkék: az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a a kapuban hiába vezetett, végül 2-1-re kikapott Freiburgban.

A tabella második helyén álló RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban kezdte a Freiburg elleni idegenbeli mérkőzést. A szigorú védelmek közül a freiburgit sikerült előbb feltörni, de erre is a 66. percig kellett várni, amikor Timo Werner megszerezte szezonbeli 10. gólját. Ezzel - holtversenyben Mark Uth-tal és Kevin Vollanddal - a legeredményesebb német játékos a bajnokságba.

Az örömük azonban nem tartott sokáig, mert tíz perccel később már a Freiburg vezetett, és nem kis meglepetésre megszerezte a győzelmet is.

Cserék

Szalai Ádám a szezon során másodszor volt kezdő a találkozó előtt a tabella 8. helyén álló Hoffenheimben, amelyik a forduló tulajdonképpen rangadóján az eggyel előtte tanyázó Leverkusent fogadta. Az első félórában nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, egyedül a hazai Dennis Geiger beadása után egy védő lábáról a felső lécre pattanó labda okozott némi izgalmat. Szalai labdával együtt egyszer keveredett a vendégek tizenhatosán belülre, de a második csel után szerelni tudták.

Aztán a 43. percben jött a hidegzuhany: egy közepes minőségű beadás valahogy Leon Bailey mögé keveredett, aki a kapunak háttal állva a tizenegyes pont közeléből a Hoffenheim kapujába sarkazta a labdát.

A második félidőt nagy rohamokkal indította a Hoffenheim, és Lukas Rupp már a 46. percben telibe találta a bal kapufát egy húsz méterről, futtából leadott lövéssel. Egyenlítés helyett azonban a Leverkusen növelte az előnyét, az 51. percben az osztrák Baumgartlinger lőtte ki a jobb alsót.

A 69. percben a vendégek el is döntötték a három pont sorsát: az egész meccsen remekül játszó Bailey indult meg a középpályáról, a 16-os előtt remekül passzolt Lucas Alarióhoz, az argentin pedig higgadtan a bal alsó sarokba gurított.