A Bayern München a Mainzon állt bosszút a BL-kiesésért

Munich, 17.03.2019, firo, Fuvuball, 1.Bundesliga, season 2018/2019, FCB, FC Bayern Munich - 1. FSV FSV FSV Mainz 05 2019 FC Bayern Munich - 1. FSV FSV FSV Mainz 05 season 2018 FCB FuVuball 1.Bundesliga SPO Munich firo 17.03.2019
firo: 17.03.2019, Fuvuball, 1.Bundesliga, season 2018/2019, FC Bayern Munich - 1. FSV FSV FSV Mainz 05, James Rodriguez, FC Bayern, Munich, Munich, Bayern Munich, jubilation, gesture, goal 4: 0 | usage worldwide
A Bayern München hazai pályán 6-0-ra kiütötte a Mainz csapatát a Bundesliga 26. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén, és visszavette a vezetést a bajnokságban a Borussia Dortmundtól.

Három perc alatt kiderült, hogy a Bayern túltette magát a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-búcsú (1-3 hazai pályán az idegenbeli 0-0 után) sokkján, Robert Lewandowskinak ugyanis ennyi időre volt szüksége, hogy megszerezze a vezetést a 13. helyen álló Mainz ellen.

Az első félidőben még további kettő, majd a szünet után újabb három gólt lőttek a bajorok. Különösen a Bayern színeiben első mesterhármasát jegyző James Rodríguez volt elemében. A kolumbiai támadó utoljára 2011-ben, még az FC Porto játékosaként tudott egy meccsen három gólt szerezni.

Alphonso Davies pedig az első 2000 után született játékos a Bayern történetében, aki gólt szerzett a klub színeiben.

A másik két vasárnapi mérkőzésen az Eintracht Frankfurt, ha a vártnál kisebb különbséggel is, de legyőzte az utolsó helyen álló Nürnberget, míg a Bayer Leverkusen hazai pályán kapott ki a Werder Brementől.