18:002024. június 17.
Szlovákia

Haaland nélkül nem tudott nyerni a Dortmund a Bundesligában

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund Sports soccer Bundesliga SBU BVB Goal shot Scorer GATE Hits
05 December 2020, Frankfurt/Main: Football: Bundesliga, Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, 10th matchday: Dortmund's Giovanni Reyna (r) scores the goal to make it 1:1. Photo: Michael Probst/AP POOL/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A sérült Szalai Ádám nélkül játszó Mainz 2-0-ra kikapott az Arminia Bielefeld otthonában a Bundesliga 10. fordulójának szombati játéknapján, és visszacsúszott a tabella utolsó előtti helyére. A Sallai Rolandot az utolsó negyedórában bevető Freiburg hazai pályán játszott döntetlent a BL-résztvevő Mönchengladbach csapatával. Az előző fordulóban hazai pályán kínos vereséget szenvedő Borussia Dortmund szezonbeli első döntetlenjét játszotta az Eintracht Frankfurt vendégeként.

Az esti Bayern München–RB Leipzig rangadó előtt négy mérkőzést rendeztek a szombat délutáni sávban, melyek közül az Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund találkozó tűnt a legizgalmasabbnak. A vendégek a hét közben 1-1-es döntetlent játszottak a Lazióval a Bajnokok Ligájában, előtte viszont a bajnokságban nem kis meglepetésre hazai pályán kaptak ki a kiesőjelölt 1. FC Kölntől. Lucien Favre ahhoz a csapathoz képest öt helyen változtatott, de a legnagyobb érvágást nyilván a BL-meccsen megsérülő norvég csatár, Erling Haaland hiánya jelentette (idén várhatóan már nem is léphet pályára), akinek a helyén Julian Brandt kezdett. A vezetőedző a hiányzók ellenére is csak a kispadra jelölte Marco Reust és Thorgan Hazard-t is.

A harmadik percre már mindkét kapu előtt adódott gólt ígérő helyzet, a vendég védelem második hibáját pedig már ki is használta az Eintracht: Dajcsi Kamada kapott nagyszerű kiugratást a BVB térfelének közepén, faképnél hagyta Emre Cant, majd 12 méterről szépen passzolta el a labdát a kirontó Roman Bürki mellett.

Ha ezek után valaki arra számított, hogy beindul a Dortmund, annak csalódnia kellett, mert továbbra is az Eintracht játszott jobban és veszélyesebben. A sárga-feketék az első félidőben egyébként sem brillíroznak ebben a szezonban: 21 bajnoki góljukból mindössze hármat szereztek az első 45 percben. Ezúttal a 20. percig kellett várni valami látványosságra tőlük, akkor Jadon Sancho húzott befelé jobbról, majd 17 méterről centikkel tekert a jobb felső sarok fölé.

A 33. percben Aymen Barkok került lövőhelyzetbe a 11-es ponton, de túl magasra pattant előtte a labda, amit így jóval a kapu fölé küldött. A szünet előtt egy nagyobb lehetősége még adódott a Dortmundnak,

de összességében csak az Eintrachton múlt, hogy 1-0-s hazai vezetéssel mentek a felek szünetre.

Lucien Favre-t annyira nem nyomasztotta az eredmény, hogy a szünetben ne a 16 éves és 15 napos Youssoufa Muokoko (aki a Bundesliga történetének legfiatalabb játékosa) legyen az első cseréje, aki Dahoud helyére állt be.

Azzal továbbra sem lehetett vádolni a Dortmundot, hogy ellenállhatatlanul játszott volna, minden esetre mezőnyfölénybe kerültek, és az 56. percben Giovanni Reyna nagy góljával ki is egyenlítettek.

A félidő második fele teljes egészében a Dortmundról szólt, amelyiknek a támadónégyesében a 70. perctől egyszerre volt a pályán a 16 éves Moukoko, a 17 éves Jew Bellingham, a 18 éves Reyna és a szinte már öregnek számító, 20 éves Jadon Sancho.

A dortmundi győzelem után feldobódott Köln, és a 18. percben Salih Ozcan passzából Jan Thielmann szép góljával a Wolfsburg ellen is megszerezték a vezetést. Az elmúlt évekhez képest viszont acélosabb formát mutató, kilenc forduló után az 5. helyen álló Wolfsburg az első félóra végén Maximilian Arnold góljával egyenlített.

A szünet előtt másfél perccel visszavette a vezetést a Köln: Dárdai Pál egykori berlini játékosa, Ondrej Duda lőtt gyönyörűen egy beadás után a bal felső sarokba.

A Bajnokok Ligájában a csoportkör utolsó fordulója előtt még élen álló, ennek ellenére a kiesés által fenyegetett Borussia Mönchengladbach a 23. percben Breel Embolo lövésével szerzett vezetést a Sallai Rolandot csak a kispadra nevező Freiburg otthonában. A hazaiak azonban tíz percen belül egyenlíteni tudtak Philipp Leinhart góljával. A második félidő elején Grifo büntetőjével át is vette a vezetést a Freiburg, azonban 'Gladbach három perc múlva – a hétközi Inter elleni BL-meccsen két gólt szerző – Alejandro Plea szép góljával egyenlített.

A 74. percben Sallai Roland is pályára lépett a Freiburg csapatában, és a ráadás második percében a lábában volt a győztes gól, de végül maradt a döntetlen.

A forduló előtt a 17. helyen álló Mainz a sérült Szalai Ádám nélkül a 21. percben Manuel Prietl megpattanó lövése után került hátrányba az eggyel mögötte, már kieső helyen álló Bielefeld otthonában. Tíz perccel később pedig 2-0 állt a táblán, miután Doan Ricu is betalált a vendégek kapujába. A mérkőzés hajrájában Stoger még szépített, de az Arminia hét egymást követő vereség után csak győzni tudott.

A játéknap utolsó mérkőzésn 18.30-tól a listavezető Bayern München fogadja közvetlen üldözőjét, azaz Gulácsi Péter és Willi Orbán csapatát, az RB Leipziget.