A Manchester United legyőzte az AC Milant és továbbjutott az Európa-ligában

fbl Horizontal
Manchester United's France's midfielder Paul Pogba (L) celebrates with Manchester United's Portugal's midfielder Bruno Fernandes after opening the scoring during the UEFA Europa League round of 16 second leg football match between AC Milan and Manchester United at San Siro stadium in Milan on March 18, 2021. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Az AC Milan hazai pályán nem tudta megtartani minimális előnyét, 1-0-ra kikapott a Manchester United csapatától az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, így az angol csapat jutott a legjobb nyolc csapat közé.

Az AC Milan az első meccsen az utolsó pillanatokban tudott egyenlíteni a Manchester United ellen egy héttel ezelőtt, az 1-1-es eredmény után előnyösebb helyzetből várhatta a visszavágót ellenfelénél.

A Milan a Donnaruma - Kalulu, Tomori, Kjaer, Hernandez - Kessie, Meite, Castillejo - Saelemaekers, Calhanoglu összeállításban kezdett, azaz igazi csatár nélkül állt fel Stefano Pioli csapata, Zlatan Ibrahimovic a kispadon kezdett.

Ole Gunnar Solskjaer nem változtatott a West Ham elleni hétvégi kezdőn, azaz a Henderson - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw - McTominay, Fred, Fernandes - James, Greenwood, Rashford csapattal kezdett.

A meccset az angolok támadásai indították, nekik volt fontosabb az esetleges gólszerzés. A legnagyobb helyzet Bruno Fernandes előtt adódott, amikor Luke Shaw passza után lőtt kapu fölé. A 20. perctől szép lassan a Milan vette át a meccs irányítását, Hendersonnak többször is védenie kellett, de az első félidőben nem esett gól.

A második félidőre beállt a sérülésből visszatérő Paul Pogba Rashford helyére és a francia világbajnok négy perccel később be is talált, ezzel már a United állt továbbjutásra.

Paul Pogba szerezte a mindent eldöntő gólt Forrás: AFP/Marco Bertorello

A 65. percben beállt Zlatan Ibrahimovic is, aki a 74. percben nagy helyzetbe került, de a fejesét védeni tudta Henderson. Az utolsó percekben még Pogba fejelhetett, de nem talált kaput.

A Manchester United 1-0-ra tudott nyerni és 2-1-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc csapat közé.

Eredmények:

Rangers (skót)–Slavia Praha (cseh) 0–2 (Olayinka 14., Stanciu 74.)
Kiállítva: Roofe (62., Rangers), L. Balogun (73., Rangers)
Továbbjutott: a Slavia Praha, 3–1-es összesítéssel

Milan (olasz)–Manchester United (angol) 0–1 (Pogba 49.)
Továbbjutott: a Manchester United, 2–1-es összesítéssel

Villarreal (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–0 (Gerard Moreno 13., 36.)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel

Young Boys (svájci)–Ajax (holland) 0–2 (Neres 21., Tadics 49. – 11-esből)
Továbbjutott: az Ajax, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel

Molde (norvég)–Granada (spanyol) 2–1 (Vallejo 29. – öngól, Hestad 90. – 11-esből, ill. R. Soldado 72.)
Továbbjutott: a Granada, 3–2-es összesítéssel

Dinamo Zagreb (horvát)–Tottenham Hotspur (angol) 3–0 (Orsic 62., 82., 106.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 3–2-es összesítéssel

Arsenal (angol)–Olympiakosz (görög) 0–1 (el-Arabi 51.)
Kiállítva: O. Ba (83., Olympiakosz)
Továbbjutott: az Arsenal, 3–2-es összesítéssel

Sahtar Doneck (ukrán)–Roma (olasz) 1–2 (Júnior Moraes 59., ill. Borja Mayoral 48., 72.)
Továbbjutott: a Roma, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel

A negyeddöntő és az elődöntő sorsolására pénteken kerül sor.