Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38. fordulójának szombat esti mérkőzésein komolyabb tét már nem volt. A magyar utánpótlás-válogatott játékos, Balogh Botond csapata, a Parma vereséggel búcsúzott az élvonaltól a Sampdoria elleni idegenbeli meccsen (3-0). A meccsen debütált a 19 éves magyar középpályás, Kosznovszky Márk a Serie A-ban.

A középmezőnyben tanyázó Sampdoria könnyedén, 3-0-ra verte Fabio Quagliarella, Omar Colley és Manolo Gabbiadini találatával az utolsó helyen álló Parmát, amely nemrég hosszabbított szerződést Balogh Botonddal.

A meccsen debütált a Serie A-ban Kosznovszky Márk, méghozzá úgy, hogy végig a pályán volt.

A mindössze 18 éves magyar utánpótlás-válogatott védő a 73. percben csereként kapott lehetőséget a találkozón.

A Serie A-tól ugyancsak búcsúzó Crotone hazai pályán szerzett pontot a Fiorentina ellen a gólnélküli találkozón.

A sokáig a kiesés ellen menekülő Cagliari hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget

a Genoa ellen az üzbég Messinek becézett Eldor Shomurodov góljának köszönhetően.

A meccset emberhátrányban fejezte be a vendég csapat, ugyanis Valon Behrami a 83. percben a kiállítás sorsára jutott.

Ez volt az utolsó mérkőzése a genovai együttes vezetőedzőjeként Claudio Ranierinek,

mivel június végén lejár a szerződése, és bár reménykedett a hosszabbításban, Massimo Ferrero klubelnök nem adott neki új ajánlatot. A Leicester City és az AS Roma korábbi szakvezetője 2019 októberében vette át az akkor sereghajtó csapat irányítását. Első idényében a 15. helyen végzett a Sampdoria, amely idén kilencedik lett.