Az Európa-liga-győztes megalázásával kezdte a bajnoki idényt a Bayern München

Horizontal
(LtoR) Bayern Munich's Canadian midfielder Alphonso Davies and Bayern Munich's French defender Lucas Hernandez react at the end of the German first division Bundesliga football match between Eintracht Frankfurt and FC Bayern Munich in Frankfurt am Main, western Germany on August 5, 2022. - Bayern Munich won the match 6-1. (Photo by CHRISTOF STACHE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
Brutális erődemonstrációval kezdte az élvonalbeli német labdarúgó bajnokság 2022-23-as idényét a címvédő Bayern München.

Julian Nagelsmann csapatára papíron nehéz mérkőzés várt, hiszen az Európa-liga-győztes Eintracht Frankfurt otthonában lépett pályára. Ehhez képest Joshua Kimmich - a hazai kapu mögött meggyújtott pirotechnika miatt szinte láthatatlan - és Benjamin Pavard góljával a már a 10. percbeben 2-0-ra vezetett a Bayern.

És miután az első félidő utolsó negyedórájában még Sadio Mané, Jamal Musiala és Serge Gnabry is betaláljon, így 5-0-s bajor vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A második 45 perc már kiegyenlítettebb képet mutatott, mindkét csapat lőtt egy-egy gólt, hazai oldalon Kolo Muani szépített, míg a münchenieknél Musiala duplázott, így alakult ki az 1-6-os végeredmény.

Eredmény, Bundesliga, 1. forduló:
Eintracht Frankfurt - Bayern München 1-6 (0-5)
gól: Kolo Muani 64., ill. Kimmich 5., Pavard 10., Mané 29., Musiala 35., 83., Gnabry 43.