Történelmet írt Gulácsik csapattársa, simán nyert a Lipcse - videó

RB Leipzig - VfL Bochum Sports soccer Bundesliga RBL Turf Ball Sports Horizontal
01 October 2022, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, Matchday 8, RB Leipzig - VfL Bochum at the Red Bull Arena. Leipzig's players around Timo Werner (center) celebrate after the 1:0. Photo: Jan Woitas/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A három magyar válogatott játékossal a kezdőjében felálló RB Leipzig a papírformának megfelelően magabiztosan győzte le a vendég Bochum csapatát. A Freiburg a sérült Sallai Roland nélkül is simán verte a Mainzot, míg Schäfer András csapata, az Union Berlin Frankfurtban szenvedett vereséget.

Bár Gulácsi Péter maga is elismerte, hogy az utóbbi időben többször hibázott, mint korábban, ennek ellenére a Bochum elleni meccsen is vele kezdődött az RB Leipzig összeállítása. A mezőnyben pedig ott volt Willi Orban és Szoboszlai Dominik is.

Az első negyedóra végén Timo Werner szerzett vezetést a lipcseieknek, majd nyolc perccel később Christopher Nkunku duplázta meg az előnyt a maga által kiharcolt büntető értékesítésével.

Timo Werner gólja:

Nkunku a második félidőben, már 3-0-s vezetésnél is rúghatott egy büntetőt, de a bal kapufát találta el. A harmadik hazai gólt szerző Timo Werner az RB Leipzig történetének első játékosa lett, aki 100 gólig jutott a klub színeiben.

Szoboszlai Dominikot a 73. percben cserélte le edzője.

A Schäfer András nélkül kezdő Union Berlin kétgólos hátrányban ment szünetre Frankfurtban. A hazai csapatból a 2014-es vb-döntő egyetlen gólját szerző Mario Götze mellett Jesper Lindström volt eredményes, aki szép szóló végén talált be.

A magyar válogatott támadó végül az 57. percben pályára lépett, a fővárosiak pedig a 69. perctől emberelőnyben játszhattak, miután Kolo-Muani csúnyán megtaposta Schäfert.

Az arcára kapott hatalmas rúgás miatt még mindig nem bevethető Sallai Roland nélkül is győzött a Freiburg hazai pályán a Mainz ellen, és pontszámban beérte a listavezető Union Berlint.

A Dortmund hiába vezetett a félidőben, végül simán kikapott a Köln otthonában.

Az esti mérkőésen a Werder Bremen hazai pályán kiütötte a Mönchengladbachot, az újonc 13 perc elteltével már 3-0-ra vezetett.

Eredmények, Bundesliga 7. forduló:
RB Leipzig - Bochum 4-0 (2-0)
gól: T. Werner 15., 53., Nkunku 23. (11-esből), 85.
Freiburg - Mainz 2-1 (2-0)
gól: Gregoritsch 3., Kyereh 37., ill. Martin 52.
Eintracht Frankfurt - Union Berlin 2-0 (2-0)
gól: Götze 12., Lindström 42.
Köln - Borussia Dortmund 3-2 (0-1)
gól: Kainz 53., Tigges 56., Ljubicic 71., ill. J. Brandt 31, Schmitz 78. (öngól)
Wolfsburg - Stuttgart 3-2 (2-2)
gól: Marmoush 23., M. Arnold 38., Gerhardt 90+1., ill. Guirassy 22., Mavropanosz 45+1.
Werder Bremen - Borussia Mönchengladbach 5-1 (4-0)
gól: Fullkrug 5., 13, Ducksh 8., Bensebaini 37. (öngól), Weiser 73., ill. M. Thuram 63.