Élő közvetítés
Románia
ÉLŐ
Ukrajna
A labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában a Budapest Honvéd 3-1-re legyőzte a Puskás Akadémia csapatát a Bozsik Stadionban, ezzel Dean Klafurić együttese először nyert meccset a tavaszi szezonban.

A tavaszi szezonban egyelőre mind a két csapat a vártnál gyengébben szerepel. A kispestiek még nyeretlenek voltak 2023-ban, öt bajnoki mérkőzésen összesen három pontot szereztek, három döntetlennel. A Bozsik Stadionban tavaly március 5. óta egyszer, a Vasas ellen győztek. A Puskás Akadémia csütörtökön idegenbeli győzelmével kiejtette a Debrecent a MOL Magyar Kupából, ezzel bejutott a legjobb négy közé. A bajnokságban viszont a legutóbbi öt fordulóban csak egyszer nyert, mégpedig a Pancho Arénában a ZTE ellen. Az OTP Bank Ligában, idegenben, a legutóbbi négy mérkőzésén nyeretlen maradt, háromszor döntetlent játszott.

A Budapest Honvéd rendkívül fontos három pontot szerzett Forrás: Balogh Dávid/honvedfc.hu

Sok szabálytalansággal és így töredezett játékkal telt a mérkőzés első 20-25 perce. Ebben az időszakban a vendégek előtt adódott igazi gólhelyzet, de a remek indítást kapó Slagveer a kiválóan helyezkedő és jó oldalra vetődő Dúzs kapusba rúgta a ziccert. Összességében a teljes első félidőben fölényben futballozott a Puskás Akadémia, legalábbis a kapura lövések arányát illetően. Gólt azonban a szünetig sem a felcsútiaknak, sem pedig a házigazdáknak nem sikerült szerezni, igaz, a Honvéd kapufáig jutott Tóth kapus bravúros védésének eredményeként.

Fordulás után nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe a Puskás Akadémia, amely hamar meg is szerezte a vezetést, az öröm viszont nem tarthatott sokáig, a Honvéd ugyanis nyolc perccel később egyenlített.

A folytatásban lendületben maradt a fővárosi együttes, amely fordítani is tudott: az albán Herdi Prenga másodszor volt eredményes 11 perc alatt, majd a hajrá kezdetén Lukic eldöntötte a meccset a piros-feketék javára. A Honvéd hat nyeretlen bajnoki és egy elveszített kupameccs után győzött ismét.

Nenad Lukics a 10. gólját szerezte az idei szezonban Forrás: Balogh Dávid/honvedfc.hu

A felcsúti csapat egymás után a harmadik bajnokiján maradt nyeretlen.