Gulácsi Péterék nagyon fontos győzelmet arattak Dortmundban

Horizontal
Leipzig's French defender #02 Mohamed Simakan celebrates after his team scored the 1:3 during the German first division Bundesliga football match between BVB Borussia Dortmund and RB leipzig in Dortmund, western Germany on December 9, 2023. (Photo by INA FASSBENDER / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 3-2-re diadalmaskodott a Borussia Dortmund otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombat esti rangadóján.

A vendégeknél Gulácsi a cserepadon ült, míg Orbán sérülése után még nincs keretben. A meccs előtt a lipcseiek riválisukal szemben egy pont előnnyel álltak a negyedik helyen.

Mohamed Simakan ünnepli a gólját, győzött az RB Leipzig Dortmundban Forrás: AFP/Ina Fassbender

A hazaiak a 15. percben emberhátrányba kerültek Mats Hummels kiállítása miatt, majd a 32.-ben egy öngóllal a Leipzig szerzett vezetést. Közvetlenül a szünet előtt, a 45+6. percben váratlanul egyenlített a Dortmund. A fordulást követően Christoph Baumgertner újból a vendégeket juttatta előnyhöz.

A hajrában még egy-egy gól esett mindkét oldalon, így a lipcseiek megerősítették pozíciójukat a tabellán.

Bundesliga, 14. forduló:
Borussia Dortmund-RB Leipzig 2-3 (1-1)

Elengedi Gulácsi Péterék BL-győztes csapattársát a Lipcsehttp://www.origo.hu/sport/futball/20231207-labdarugas-timo-werner-tavozhat-gulacsi-peterek-blgyoztes-csapattarsa-timo-werner.htmlGulácsi Péter a Premier League-ből kaphat visszautasíthatatlan ajánlatothttp://www.origo.hu/sport/futball/20231205-labdarugas-gulacsi-peter-a-premier-leaguebol-kaphat-visszautasithatatlan-ajanlatot.html