A labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában a Puskás Akadémia 3-0-ra legyőzte a Kecskemét csapatát a felcsúti Pancho Arénában.

A Hornyák Zsolt vezette Puskás Akadémia mindössze egyet nyert meg a legutóbbi öt bajnoki mérkőzéséből, de a vesztett pontokat tekintve így is holtversenyben a harmadik a Fehérvárral és a Debrecennel. A Pancho Arénában a Puskás Akadémia csak egyszer, a Pakstól kapott ki az OTP Bank Liga idei szezonjában, de azt megelőzően pont a Kecskemét volt az a csapat, amely Felcsúton győzni tudott. A Szabó István vezette lila-fehérek a hetedik helyen állnak, négy ponttal a mostani riválisuk mögött. A Kecskemét az elmúlt hónapokban – november 12-ig – idegenben nem igazán brillírozott, hét vereség után viszont egy kisvárdai győzelem és egy székesfehérvári pontszerzés következett.

Lamin Colley a harmadik gólját lőtte a bajnokságban Forrás: Forika Attila/puskasakademia.hu

A Puskás Akadémia kezdte támadólag a meccset.

Hornyák Zsolt csapatának több helyzete is volt az első negyedórában, majd a 21. percben egy szép góllal megszerezte a vezetést.

Marius Corbu a saját térfeléről tálalt egy remek labdát a leshatárról kilépő Lamin Colley-nak, a gambiai csatár így egyedül törhetett a kecskeméti kapura, egy szép testcsellel kibillentette Varga Bence kapust, majd pimasz módon begurította a labdát a bal alsó sarokba (1-0).

A folytatásban sem változott a játék képe, a Puskás Akadémia irányított, és a 34. percben majdnem növelni tudta az előnyét.

A finn Mikael Soisalo tekert középre, a berobbanó Jonathan Levi hat méterről kapura fejelt, azonban a svéd támadó kemény fejesét Varga Bence óriási bravúrral kitolta a léc alól.

A második félidő hatalmas kecskeméti helyzettel indult.

A 47. percben Horváth Krisztofer jobb oldali szabadrúgását a hosszún érkező Iyinbor Patrick fejelte középre, az érkező Vágó Levente 11 méterről kapura bombázott, azonban Markek Tamás egy óriási védéssel kiütötte a kapu jobb oldalába tartó labdát. A folytatásban a Kecskemét sokkal bátrabban futballozott, több ígéretes támadást vezetett a Puskás Akadémia térfelén, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így az egyenlítés elmaradt.

A magyar válogatott Nagy Zsolt a szezonbeli második gólját lőtte Forrás: Forika Attila/puskasakademia.hu

A 69. percben aztán első szép felcsúti támadásból eldőlt a mérkőzés.

Colley tartott meg egy előre ívelt labdát, majd sarokkal a mellette érkező Levihez továbbította, a svéd játékos pedig azonnal kiugratta a bal oldalon felfutó Nagy Zsoltot, aki ziccerbe került, majd higgadtan kilőtte a bal alsó sarkot a tehetetlen Varga Bence mellett (2-0).

A hajrában aztán a Puskás Akadémia magyar válogatott focistája állította be a végeredményt. Egy kapu előtti kavarodás után Szolnoki Roland próbált kapura lőni, de a menteni igyekvő Nagy Olivér rátartott a lábára, így tizenegyest kapott a felcsúti csapat. A labda mögé Nagy Zsolt állt oda, a balra tartó félmagas lövését Varga Bence védeni tudta, de a labda pont Nagy Zsolt elé pattant vissza, aki közelről az üres kapuba lőtt (3-0).

Nagy Zsolt volt a Puskás Akadémia hőse Forrás: Forika Attila/puskasakademia.hu

A Puskás Akadémia ezzel megszakította a három mérkőzésen át tartó hazai nyeretlenségi sorozatát, győzelmével pedig feljött a tabella harmadik helyére. A Kecskemét három meccs óta nyeretlen, és a hetedik helyen áll az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
Puskás Akadémia FC-Kecskeméti TE 3-0 (1-0)
Felcsút, Pancho Aréna, 1000 néző, v.: Karakó
Puskás Akadémia FC: Markek - Maceiras, Szolnoki, Stronati, Ormonde-Ottewil - Corbu (Pál, 92.), Favorov - Soisalo (Slagveer, 80.), Levi (Plsek, 80.), Nagy Zs. (Markgráf, 92.) - Colley (Gruber, 85.)
Kecskeméti TE: Varga B. - Iyinbor (Nagy O., 76.), Belényesi, Szabó A. - Szűcs K., Meszhi (Zsótér, a szünetben), Vágó, Matheus Leoni (Pálinkás, 85.), Zeke - Szendrei Á. (Tóth B., a szünetben), Horváth K. (Kiss B., 89.)
gólszerzők: Colley (22.), Nagy Zs. (69., 89.)
sárga lap: Favorov (18.), Soisalo (72.), illetve Horváth K. (27.), Vágó (54.)