Ukrajna
Belgium
18:002024. június 17.
Szlovákia
Leonardo Bonucci vasárnap (ma) befejezi a pályafutását - közölte az olasz labdarúgó aktuális klubja, a Fenerbahce.

A 37 éves védő a Fenerbahce előtt a Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin futballistája volt, de egyik együttesnél sem játszott akkora szerepet, mint szeretett volna. Ebben sérülései is közrejátszottak - írja az MTI.

European Football Championship - Belgium - ItalyLeonardo Bonucci
 Leonardo Bonucci visszavonul
Fotó: FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Bonucci ezt leszámítva az egész karrierjét Olaszországban töltötte, a leghosszabb és legsikeresebb időszakát a Juventusnál.

Kilencszeres bajnoknak és ötszörös Olasz Kupa-győztesnek mondhatja magát, a Serie A-ban 431-szer, az olasz válogatottban, amellyel 2021-ben Európa-bajnokságot nyert, 121-szer lépett pályára. 2016-ban ő lett az év játékosa Olaszországban.

Az isztambuli csapat a török élvonal utolsó játéknapján még megszerezheti a bajnoki címet, de ehhez az is kell, hogy az éllovas Galatasaray hibázzon.