Még öt csapat bukhat el, négyen bennmaradnak, ha nyernek. Csak a Diósgyőrnek kell más segítsége is. Kövesse velünk!

Mindent egy helyen az Eb-ről

20:35
2018. június 2.

Jó estét!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Kövessék velünk percről percre az NB I utolsó, 33. fordulójának a legfontosabb eseményeit.

20:37

Szavazás

---- separator ----voting-content-type:0360117e-e548-4a93-a936-2a2b83edd7d8---- separator ----
20:39

NB I-es focihorror,öt csapatok retteghet a búcsútól

Szombaton utolsó fordulójához érkezik a labdarúgó OTP Bank Liga, amely a záró körben is tartogat bőven érdekességeket. Az már a múlt héten eldőlt, hogy a Videoton a Ferencvárost megelőzve megszerezte a bajnoki címet, a kiesés elkerüléséért viszont még ádáz csata dúl.

20:40

A Mezőkövesd NB I-es marad:
ha nem kap ki a Haladástól
ha kikap, de a Vasas és a Balmazújváros közül valamelyik nem nyer.

A Haladás NB I-es marad:
ha megveri a Mezőkövesdet
ha döntetlent játszik, de a Balmazújváros, Vasas kettős közül legalább az egyik nem nyer
ha kikap, de a Vasas, DVTK páros egyike sem győz, vagy a kettő közül csak az egyik győz, miközben a Balmazújváros kikap.

A Balmazújváros NB I-es marad:
ha megveri a Ferencvárost
ha nem nyer, de a Vasas nem szerez több pontot nála, és a DVTK sem nyer.

A Vasas NB I-es marad:
ha legyőzi a Honvédot
ha döntetlent játszik, de kikap a Balmazújváros, és a DVTK sem nyer.

A DVTK NB I-es marad:
ha megveri a Videotont, és a Haladás, Balmazújváros, Vasas trióból legalább kettő nem nyer.

20:42

Érdekesség, hogy ma ünnepli a 39. születésnapját a DVTK vezetőedzője, Fernando. Kérdés, hogy mennyi kedve lesz ünnepelni a lefújást követően.

20:44

A Mezőkövesd, a Haladás, a Balmazújváros, a Vasas és a Diósgyőr közül két csapat nagyon szomorú lesz a végén. Íme, a forduló teljes párosítása.

20:45

Gera Zoltán újra ott van a Ferencváros keretében a sérülése után, igaz egyelőre csak a kispadon kezdi a Balmazújváros elleni összecsapást.

A Fradi kezdőcsapata: Holczer – Lovrencsics G., Batik, Leandro, Marquinhos – Szpirovszki, Nagy D. – Varga R., Paintsil, Bőle – Georgijevics.

20:46

Kovács Zoltán, a Videoton sportigazgatója úgy nyilatkozott az Origónak, hogy erős csapattal vágnak neki a DVTK elleni – számukra – tét nélküli bajnokinak. Ehhez képest a Vidi kezdője a következőképpen néz ki: Tujvel - Bolla, Tóth B., Mocsi, Tamás K. - Réti - Nego, Pátkai - Kovács I. - E. Hadzic, S. Scsepovics.

20:48

Az Újpest-Debrecen meccs kezdése lehet késni fog, mivel nagy mennyiségű eső esett - illetve esik ezekben a percekben is. Az a mérkőzés a harmadik helyről dönt.

20:52

Most már tényleg csak percek vannak a kezdésig. Minden helyszínen tapintható a feszültség, de ez nem is csoda, óriási a tét.

20:54

Így melegítenek a mezőkövesdi játékosok Szombathelyen:

20:56

A Balmazújváros edzője, Horváth Ferenc bírálta a Videotont a Diósgyőr elleni kezdőcsapata miatt az M4 Sportnak.

20:57

A DVTK játékosai díszsorfalat álltak a bajnok Videtonnak a mérkőzés előtt.

21:02

A Videoton legendás edzője, Kovács Ferenc szerdán halt meg, a halála miatt minden pályán gyászszünettel kezdődnek a meccsek.

21:02

Elkezdődött az NB I 2017/18-as szezonjának az utolsó fordulója.

21:04

Diósgyőr-Videoton Fotó: Polyák Attila - Origo

21:06

Az első percek gól nélkül teltek, egyelőre minden pályán 0-0-ra állnak a csapatok.

21:09

Miskolcon megvolt az első nagy helyzet, Tujvel védett, bekezdett a DVTK. A Vidi térfelén pattog a labda.

21:10

Kispesten egyelőre kiegyenlített a játék, nem volt komolyabb helyzet.

21:12

Balmazújvárosab szinte azonnal hibázott Holczer, de a társak kisegítették, így nem lett komolyabb baj belőle.

21:13

Minden helyszínen eltelt az első 10 perc, továbbra sincs gól.

21:15

Tamás tarolta le Nagy Dominiket a Balmazújváros-Ferencváros meccsen, a Fradi játékosa mozdzlatlanul terült el a földön és ápolni is kell.

21:16

Kispesten a Honvéd vette át a játék irányítását, a 14. percben Eppel hatalmas helyzetben rontott.

21:18

A Ferencváros a 15. percben megszerezte a vezetést a Balmazújváros ellen, így az újonc jelenleg ieső helyen áll. Tamás László öngóljával.

21:19

Beindult a Ferencváros, már kettővel megy. Bőle Lukács talált be.

21:22

Potyognak a gólok Balmazújvárosban, a hazai csapat szépített, Batarelo révén. De így is kieső a Balmaz jelenleg, a DVTK mellett.

21:23

A többi pályán egyelőre nincs gól, Balmazújvárosban viszont már három is.

21:25

A Videoton nagy helyzetet hagyott ki, Réti lövését csak szemmel követte Rados.

21:27

25 perc játék után a DVTK és a Balmazújváros áll kiesésre.

21:29

Ádám révén próbálkozott a Vasas, de a lövése fölé szállt. Az angyalföldi csapat egyelőre nem játszik jól.

21:30

Gaál révén a Vasas betalált, de lesen volt, így maradt a 0-0.

21:31

A Balmazújváros kétgólos hátrányból felállva egyenlített a Fradi ellen Arabuli révén. A DVTK mellett így a Vasas a kieső.

21:32

Lanzafame lőtt kapufát a Vasas ellen, így a Honvéd nem tudta megszerezni a vezetést. Viszont az angyalföldi gárdának csípkednie kell magát, mivel jelnleg kieső helyen áll.

21:34

Fél óra játék után csak a Balmazújváros-Ferencváros mérkőzésen esett gól, igaz ott négy is (2-2).

21:38

Újra a DVTK az aktívabb a Vidi ellen, de csak körbelövik a kaput.

21:40

21:41

Az első félidő hajrája előtt minden a régi, vagyis olyan, mint amikor elkezdték a csapatok. A DVTK és a Vasas áll kieső helyen.

21:43

Eppel hagyott ki hatalmas ziccert, igaz a játékvezető szabálytalanságot látott a lövés előtt.

21:45

Hasani és Lipták is próbálkozott a Vidi ellen, de gól továbbra sincs.

21:47

Hiába állt fel kétgólos hátrányból a Balmazújváros, a Ferencváros újra megszerezte a vezetést. Így a DVTK és a Balmazújváros áll kieső helyen. Ráadásul újabb öngól, ezúttal Eke Uzoma talált a saját kapujába.

21:49

Minden helyszínen véget ért az első félidő. A Balmazújváros két öngólt is rúgott a Fradi ellen (2-3), így per pillanat kiesésre áll. A többi pályán nincs gól, így az újonc mellett jelenleg a DVTK búcsúzna az NB I-től.

21:54

A Balmazújváros nem könnyíti meg a saját helyzetét a Fradi ellen, már két öngól szerezett az újonc csapat:

21:58

Kijelenthető, hogy minden a kiesés ellen menekülő csapattól több kell a folytatásban, ha a következő idényt nem az NB II-ben akarja megkezdeni. A Balmazújváros óriásit küzd, de sokba kerülhet a két öngól.

22:02

Folytatódik minden pályán a csata, 45 percük - plusz hosszabbítás - maradt a csapatoknak arra, hogy eldöntsék a legfontosabb kérdéseket.

22:05

22:05

10143 néző tekinti meg a helyszínen a DVTK-Videoton mérkőzésen.

22:08

A második félidő elejét sem kapkodják el a csapatok, a Balmaz-Fradi meccsen (2-3) kívül mindenhol gólnélküli döntetlen az állás. Továbbra is a DVTK és a Balmazújváros áll kiesésre.

22:08

Nagy Gergely mentett az üresen álló Eppel elől nagy helyzetben a Honvéd-Vasas találkozón.

22:09

Nagy Videoton-helyzet végén Pátkai lőtt az oldalhálóba.

22:10

Eppel góljával vezet a Honvéd a Vasas ellen, így még nehezebb helyzetbe került az angyalföldi gárda. Ebben a pillanatban a Vasas és a DVTK a kieső, míg a kispesti együttes a harmadik helyen áll.

22:13

Az Újpest megszerezte a vezetést a Debrecen ellen, így most a lila-fehér csapat a harmadik. Novothny Soma szerezte a hazai csapat gólját.

22:15

Hadzic fejelte a labdát jó helyzetben Rados kezébe.

22:17

Fél órával a rendes játékidő vége előtt a DVTK és a Vasas áll kiesésre.

22:19

A diósgyőri közönség kifütyülte a lecserélt Ugrait.

22:20

A Vasas nem tud váltani, gyengén játszik, így zuhan az NB II felé.

22:23

Lanzafame gyönyörű szabadrúgásgóljával már 2-0-ra vezet a Honvéd, a Vasas pedig egyre közelebb kerül az NB II-höz. Az angyalföldi csapat mellett a DVTK áll kiesésre.

22:25

Az Újpest is 2-0-ra vezet a Debrecen ellen, és került közel a harmadik helyhez.

22:26

A Diósgyőr Brkovics fejesgóljával megszerezte a vezetést a Videoton ellen, így jelenleg a Balmazújváros és a Vasas a kieső.

22:28

Paksi-piros

A Paksból Zachán Péter a kiállítás sorsára jutott, így nagy esélyt kapott a Puskás Akadémia a győzelemre.

22:30

A DVSC szépíteni tudott Újpesten Takács révén, így a lila-fehér csapatnak még kell izgulnia a harmadik helyért.

22:31

Tamás révén egyenlített a Balmazújváros a Fradi ellen, de egyelőre még mindig kieső helyen áll a Vasassal együtt.

22:33

A Puskás Akadémia gyorsan kihasználta az emberelőnyt a Paks ellen, 1-0. Radó a gólszerző.

22:35

A Honvéd megszerezte a harmadik gólját is a Vasas ellen, reménytelen helyzetben az angyalföldi csapat.

22:37

Scsepovics góljával egyenlített a Videoton a Diósgyőr ellen, így újra kiesésre áll a miskolci csapat. A másik jelenlegi NB II-es a Vasas.

22:38

Gera Zoltán hosszú sérülés után újra a pályán. A Fradi klasszisa csereként állt be a Balmazújváros ellen Georgijevics helyére a 78. percben.

22:40

Két nagy helyzetet is elrontott a Diósgyőr, amely továbbra is kieső helyen áll.

22:44

Brkovics gólja reményt adott a DVTK-nak, de a Vidi egynlítése után lehet semmit nem fog érni.

22:45

Szépített a Vasas a Honvéd ellen, de alig van hátra a meccsből.

22:46

Makrai góljával megszerezte újra a vezetést a Diósgyőr, amellyel egyelőre úgy néz ki, megmenekült. Jelenleg a Vasas és a Balmazújváros a kieső, pár perccel a vége előtt.

22:48

A Haladás is érezte, akár bajba is kerülhet, így gyorsan lőtt egy gólt a Mezőkövesdnek Kiss révén. Továbbra is a Balmazújváros és a Vasas a kieső.

22:50

Pátkai lőtt kapufát, ezt megúszta a Diósgyőr.

22:51

A Honvéd legyőzte a Vasast, így az angyalföldi csapat kiesett.

22:51

Nyert a DVTK a Videoton ellen, de a Balmazújváros-FTC mérkőzés tart, így nem nyugodhatnak meg. 4 perce maradt a Balmaznak.

22:53

Az Újpest lett a harmadik, a Honvéd a negyedik. Mivel a lila-fehérek megnyerték a Magyar Kupát, a Honvéd is indulhat a nemzetközi kupaporondon.

22:56

Rudolf kis híján csodát vitt véghez, de lesről talált a kapuba, így fellélegezhetnek Miskolcon.

22:57

A Balmazújváros végül 3-3-as döntetlent játszott a Fradi ellen, de mivel a DVTK legyőzte a Videotont, így az újonc csapat búcsúzott az élvonaltól a Vasas mellett.