Hetedik mérkőzés dönt majd a továbbjutást illetően egy-egy Nyugati, illetve Keleti főcsoportmérkőzésen, miután hat meccs után mind az Indiana-Boston, mind a Houston-Dallas párharc 3-3-as döntetlenre áll az észak-amerikai profikosárlabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában.

Indianapolisban elvileg könnyebb dolga lehetett volna a Pacersnek, hiszen mindössze egy szerény győzelmet kellett volna kicsikarni a továbbjutáshoz. Az Indiana ugyanis összesítésben 3-2-es előnnyel várta a hazai fellépést, ennek ellenére folytatódott a párharc során megtapasztalt flúgos futam.

"Ez a legőrültebb játék, amit valaha láttam életemben" - nyilatkozta Doc Rivers, a Celtics edzője, nem véletlenül. Az eddigi hat meccsen ugyanis mindössze kétszer győzött a hazai együttes, azaz az otthoni környezet inkább bénítólag hat az adott gárdára, semmint lelkesítően.

Ez a tendencia folytatódott majdnem csütörtök este is, amikor a Dallas az utolsó negyednek nyolcpontos előnnyel vágott neki, de a rendes játékidőt hiába mentette 84-84-re a Pacers, a ráadás ismét a Bostonnak kedvezett. A hosszabbítás öt percében az összesen 24 pontig jutó Antoine Walker kétszer is betalált, tripláját még egy középtávoli dobással is megfejelte, kialakítva ezzel a 92-89-es vendéggyőzelmet.

A mindent eldöntő, szombati összecsapás győztese a következő körben a címvédő Detroittal meccselhet.

Houstonban Tracy McGrady megmentette a Rockets csapatát attól a szégyentől, hogy a klub már a rájátszás első fordulójában elbúcsúzzon. McGrady összesen 37 pontot szórt, leszedett nyolc lepattanót, s adott hét asszisztot, s vezérletével csapata 101-83-ra nyert a Dallas Mavericks ellen, s 3-3-re egyenlítette ki a négy győzelemig tartó párharcot.

A mindent eldöntő hetedik mérkőzésre szombaton, Dallasban kerül sor, a továbbjutó a Nyugati főcsoport elődöntőjében a Phoenix Suns ellen folytathatja.

eredmények
Keleti főcsoport
Indiana Pacers - Boston Celtics 89-92 (27-20, 16-29, 19-21, 22-14, 5-8) - hosszabbítás után