Los Angeles Lakers v Cleveland Cavaliers GettyImageRank2 Color Image nba Horizontal SPORT BASKETBALL
Lebron James milliárdos lett
LeBron James kiváló teljesítménnyel ünnepelte 38. születésnapját: 47 pontot dobott Atlantában az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) pénteki játéknapján.

A Los Angeles Lakers szezoncsúcsot elérő kiválósága ráadásul a tripla duplához is közel járt: 10 begyűjtött lepattanó mellett 9 asszisztot is kiosztott.

Lebron James elképesztő teljesítményt nyújtott Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Jason Miller

Mindhárom mutatóban kétszámjegyű eredményre volt képes - a szezon során immár nyolcadik alkalommal - a denveri Nikola Jokic: az elmúlt két idény legértékesebb játékosa (MVP) 19 pontja mellett 12-12 megszerzett lepattanót és 9 gólpasszt is elkönyvelhetett a Miami ellen.

Zach LaVine a Chicago Bulls, Jannisz Antetokunmpo a Milwaukee Bucks hazai sikeréből vette ki a részét 43 ponttal. Utóbbi gárda négymeccses vereségi szériáját zárta le, egyben ötmeccsesre nyújtotta a Minnesota nyeretlenségi sorozatát.

Jordan Poole 41 ponttal járult hozzá a Golden State győzelméhez hazai pályán, a Warriors negyedik találkozóján maradt veretlen. A 42 pontos C.J. McCollum vezérletével ötödik összecsapását nyerte sorozatban a New Orleans.

Ugyancsak hazai pályán remekelt és vezette sikerre csapatát, a Torontót Gary Trent, aki 35 pontot dobott a Phoenix ellen.

Egymást követő negyedik győzelmét aratta a Wizards, az Orlandóban diadalmaskodó washingtoni együttesben Kristaps Porzingis 30 pontig jutott.

Lauri Markkanen 36 pontja ellenére a Utah Jazz kikapott a játéknap legszorosabb találkozóján Sacramentóban.