Matematikailag ugyan még nem lefutott a két New York-i jégkorongcsapat, az Islanders és a Rangers versenyfutása az utolsó szabad playoff-helyért, ám miután a Szigetlakók 2-2-es döntetlent értek el a "vendégekkel" szemben, megmaradt hárompontos előnyük az NHL-ben.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Továbbra sem dőlt még el matematikailag, melyik lesz az a csapat, amely tizenhatodikként csatlakozik a rájátszás elitmezőnyéhez az észak-amerikai jégkorong-bajnokságban. Az NHL keddi városi rangadóján ugyan sokáig úgy tűnt, hogy a New York Islanders döntésre viszi a dolgot (már 2-0-ra is vezettek a Szigetlakók), ám a záróharmadban előbb Leetch, majd Kovaljov is betalált, életben tartva ezzel a Rangers reményeit. Az esélyek persze ennek ellenére nem sokat változtak: az Islandersnek három pont előnye van vetélytársával szemben, s még három találkozót játszik, szemben a Rangers két hátralévő meccsével.

Pályafutása talán legkönnyebb shutoutját érte el Roman Cechmanek, a Philadelphia Flyers hálóőre, aki a Columbus elleni összecsapáson összesen tíz lövést védett - ennél több ugyanis nem ment a kapujára. A kapus idén hatodik alkalommal nem kapott gólt, társai (Kim Johnsson, Jeremy Roenick, Mark Recchi és Radovan Somik) viszont négyet is ütöttek, s immáron hat mérkőzés óta veretlenek. "Tíz lövést kaptam, néha nem is figyeltem oda. Annyira unatkoztam, hiszen akadt olyan tíz perc is, amíg senki sem lőtt" - nyilatkozta a mérkőzés után Cechmanek. A Columbus ezzel beállította negatív franchise-rekordját, az eddigi legkevesebb lövést a St. Louis Blues ellen (2002. január 3-án) regisztrálták a statisztikák, szám szerint tizenegyet.

Jól védett a Washington Capitals német kapusa, Olaf Kölzig is, aki a kapujára tartó 31 lövést hárítva idei negyedik, a Florida Panthers ellen pedig ötödik shutoutját könyvelhette el. A fővárosi csapat 3-0-ra nyert.

Eredmények:
New York Islanders - New York Rangers 2-2 (1-0, 0-0, 1-2, 0-0) - hosszabbítás után
Asham (18:55), Jasin (41:01), illetve Leetch (44:47), Kovaljov (56:01)

Ottawa Senators - Boston Bruins 3-2 (2-2, 1-0, 0-0)
Hossa 2 (9:55, 18:31), Havlat (23:28), illetve Lapointe (2:34), Murray (10:31)

Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Johnsson (9:05), Roenick (28:58), Recchi (44:50), Somik (56:34)

Washington Capitals - Florida Panthers 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
Goncsar (11:45), Nylander (55:22), Lang (58:11)

New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 2-3 (1-2, 1-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
Friesen (9:25), Langenbrunner (32:59), illetve Belak (2:53), Sundin (5:41), Kaberle (62:44)

Nashville Predators - Anaheim Mighty Ducks 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
Hartnell (34:58), illetve Thomas 2 (28:09, 64:07)