A Los Angeles Clippers pénteken kiejtette az alapszakaszt megnyerő Utah Jazzt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, mivel a párharc hatodik találkozóján negyedszer is legyőzte a riválisát.

A Los Angeles-i csapat óriási fordítást mutatott be: a harmadik negyed elején 25 pontos hátrányban volt, innentől viszont - elsősorban a 39 pontos Terance Mann vezérletével - ellenállhatatlanul kosárlabdázott.

Terance Mann óriásit játszott a meccsen Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Kevork Djansezian

A legnagyobb sztárját, Kawhi Leonardot térdsérülés miatt nélkülöző Clippers színeiben Paul George 28, Reggie Jackson 27 pontot szórt.

A túloldalon a Jazz vezére, Donovan Mitchell 39 pontot termelt, de más nem tudott mellé felnőni a csapatból,

így a Clippers 51 éves története első főcsoportdöntőjére készülhet, amelyben a Phoenix Suns lesz az ellenfele.

A keleti első Philadelphia 76ers viszont kiharcolta a mindent eldöntő hetedik mérkőzést,

miután az Atlanta Hawks vendégeként szoros küzdelemben győzött a hatodik meccsen.

A pennsylvaniai együttes csapatként kerekedett felül, ugyanis három játékosa - Joel Embiid, Seth Curry és Tobias Harris - is több mint 20 pontot dobott, ezt pedig a Hawks legjobbja, Trae Young nem tudta ellensúlyozni a maga 34 pontjával.

Eredmény, rájátszás, főcsoport-elődöntő:

Keleti főcsoport:
Atlanta Hawks-Philadelphia 76ers 99-104
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3.

Nyugati főcsoport:
Los Angeles Clippers-Utah Jazz 131-119
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Clippers javára.