Az Oklahoma City Thunder otthon 150-117-re legyőzte a ligaelső Boston Celtics együttesét az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A kiegyenlített és már 67 pontot hozó első negyed után a házigazdák a 19 pontos különbséggel (40-21) megnyert második felvonásban megléptek, és a 48-37-re lehozott harmadik játékrészben tovább növelték a különbséget.

A Bostonban hiába zárt a mezőny legeredményesebb játékosaként Jaylen Brown 29 ponttal, míg társai közül Jayson Tatum 27 pontig jutott, a 25 pontos Josh Giddey vezérletével a hazaiaknál további négy kosaras - Luguentz Dort, Jalen Williams, Tre Mann, Isaiah Joe - termelt 20 pont felett.

A Celtics 38. mérkőzésén a 12. vereségét szenvedte el, egymást követően a másodikat.

Tatum sem tudott segíteni Forrás: Getty Images via AFP/2023 Getty Images/Ian Maule

A Milwaukee Bucks visszavágott a Washington Wizardsnak az előző találkozón, két napja elszenvedett hazai vereségért, és ugyancsak házigazdaként 123-113-ra bizonyult jobbnak. A sikerben kulcsszerepet vállalt a görög csillag, Jannisz Antetokunmpo, aki az egyéni karriercsúcsot jelentő 55 pontjával magasan a mezőny fölé nőtt. Antetokunmpo először jutott 50 pont fölé a szezonban, karrierje során viszont már negyedszer.