Ünnepi könyvhét - a Magyar Könyvklub újdonságai

Vágólapra másolva!
A Magyar Könyvklub öt kortárs magyar író kötetét jelenteti meg a június 12-én kezdődő ünnepi könyvhétre.
Vágólapra másolva!

Szepesi Attila Kapuk és vendégek című könyve a magyar kultúra régi évszázadaiba kalauzolja az olvasót. A Barangolás a magyar múltban alcímű kötet igazi kultúrtörténeti csemege - fogalmazott Balázs Éva kiadóigazgató, utalva arra, hogy a mű elfelejtett vagy kevéssé ismert eseményeket és jelenségeket, szokásokat és furcsaságokat, továbbá szenteket és mágusokat idéz meg.

A Farkasok órája című kötet, az újvidéki Kontra Ferenc tizenharmadik könyve, Gimnazisták című önéletrajzi regényének folytatása. "Olyan regényt akartam írni, amit nem lehet letenni - értse ezt mindenki úgy, mintha krimi lenne, holott korántsem az" - fogalmazott az író.

Sumonyi Zoltán Panelhalmok című regényében az 1979-ben, Panelhalom címmel megjelent történetét gondolta tovább, húszévnyi kihagyással folytatva egy lakótelepi közösség sorsának alakulását.

Böszörményi Gyula Dávid király asszonya című regénye Izrael legendás uralkodójáról, a mindmáig egyik legnépszerűbb bibliai alakról szól.

Száraz Miklós György Ó, Santo Domingo! című kötete - írója szerint - szerelmi vallomás Granadának. A József Attila-díjas szerző szépírói kalandozást tesz az úti jegyzet és a történeti esszé műfaját elegyítő művében Hispániától a Kaszpi-tengerig, az ókortól napjainkig.

A Magyar Könyvklub - mint a sajtótájékoztatón elhangzott - hosszas viták után úgy döntött: kiadványai impresszumát bővíti, szabványosított könyvszakmai adatokkal egészíti ki. Az MKK az olvasók, továbbá a szakma, a kutatók, a terjesztők és a könyvtárosok pontosabb tájékoztatására a jövőben minden könyvén feltünteti például a kötet árát és a példányszámot.