Egyiptomban bűnös játék a Legyen Ön is Milliomos!

Vágólapra másolva!
Egyiptom legmagasabb vallási vezetői testülete fatvát mondott a népszerű brit játék, a Who Wants To Be A Millionaire? helybeli változatára. Az indoklás szerint a - Magyarországon Legyen Ön is Milliomos! címmel sugárzott - műveltségi vetélkedő a Sátán műve és tiltott szerencsejátéknak minősül, mert a játékba kerülni szándékozó betelefonálók kockára teszik a hívásra fordított pénzösszeget.
Vágólapra másolva!

Egyiptom legmagasabb vallási vezetői testülete fatvát mondott a népszerű brit játék, a Who Wants To Be A Millionaire? helybeli változatára. Az indoklás szerint a - Magyarországon Legyen Ön is Milliomos! címmel sugárzott - műveltségi vetélkedő a Sátán műve és tiltott szerencsejátéknak minősül, mert a játékba kerülni szándékozó betelefonálók kockára teszik a hívásra fordított pénzösszeget.

A kairói vallási vezető, a Legfőbb Mufti irodája nyilatkozatott bocsátott ki, melyben megállapítja, hogy az Egyiptomban is népszerű, brit eredetű műveltségi vetélkedő, a Legyen Ön is Milliomos! bűnös játék, ezért fatvát bocsátott rá. Indoklásul a Korán egyik részét idézte, mely tiltja a szerencsejátékot, mivel az a Sátán utálatos műve.

A műveltségi vetélkedőre azért érvényes a magyarázat szerint a szerencsejáték megnevezés, mert a játékba kerülést egy betelefonálás előzi meg, mely során a potenciális játékosnak helyesen kell válaszolnia a feltett kérdése. A vallási vezetők szerint ezen a ponton lép be a sátáni manipuláció, hiszen a reménybeli játékos kockáztatja a telefonálásra fordított összeget, mivel ekkor még nem lehet biztos benne, hogy bekerül a műsorba.

Az Egyiptomban főműsoridőben sugárzott, Ki fogja nyerni a milliót? című vetélkedő beharangozója a műsorvezetőt a Gízai piramisok előtt ábrázolja, miközben a háttérben pénzzel teli bőrönddel közlekedő emberek láthatók. A játék fődíja egymillió egyiptomi font, mely körülbelül 72,5 millió forintnak felel meg. A vallási hatóságoknak azonban nem a nyeremény összegével, hanem a meggondolatlanul kockára tett telefonpénzzel szemben voltak kifogásai.

Az Iszlám szigorúan tiltja a hazardírozást, így csak Kairo legelegánsabb szállodáiban találhatók kaszinók, melyeket természetesen csak külföldiek használhatnak.