Csehországé az olimpiai hokibronz

Csehország férfijégkorong-válogatottja szerezte meg a bronzérmet a torinói téli olimpián, miután a harmadik helyért rendezett mérkőzésen 3-0-ra nyert Oroszország ellen.

Férfi jégkorong, a 3. helyért:
Csehország - Oroszország 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Erat (5.), Zidlicky (27.), Straka (60.)

A csehek egy kivédekezett emberhátrány után első kapura lövésükből megszerezték a vezetést, Erat a bal felső sarokba bombázott (1-0). A folyatatás változatlanul orosz mezőnyfölényt hozott, de a korábban kegyvesztett, ám most mégis bizonyítási lehetőséget kapó Vokoun jól védett.

A második harmad elején Kovalcsuk sérülést okozott Kubinának, és ezért végleges kiállítást kapott. A csehek emberelőnyben Zidlicky révén növelték a különbséget (2-0). Egyik csapat sem játszott csúcsformában, és alig volt veszélyes kísérlet. Közvetlenül a szünet előtt Haritonov a kapuvasat találta el közelről.

A záró felvonásban a hátrányban lévő oroszok csak helyzetekig jutottak és egy érvénytelen gólig, így nem tudtak felállni a dobogóra. Ráadásul nyolc másodperccel a vége előtt Straka üres kapus góllal állította be a végeredményt (3-0).