A csődbe ment Vice Mediát a hírek szerint befektetők – köztük Soros György milliárdos tőzsdespekuláns – kívánjak megvásárolni. A brooklyni székhelyű vállalatot néhány éve még közel 6 milliárd dollárra értékelték.
A pénzszűkében lévő cég a csődbejelentésre készült, miután az elmúlt egy évben nem talált vevőt.
A cég a csőd utáni rendezést úgy képzeli, hogy eladja magát a Soros Fund Managementnek – amelyet Soros alapított – és a Fortress Investment Groupnak egy olyan megállapodás keretein belül, amely mindössze 400 millió dollárra értékelné a szebb napokat is látott Vice-t.
A lépés azt jelentheti, hogy visszatérhet a reflektorfénybe a Vice Media társalapítója, Shane Smith, aki a vállalat fénykorában a vezérigazgatói szerepet töltötte be.
Mint ismert, februárban Nancy Dubuc vezérigazgató-helyettes öt év után távozott a vállalat éléről. Helyére Bruce Dixon és Hozefa Lokhandwala kerültek társ-vezérigazgatóként.
Ha a Soros-hálózatnak sikerül bekebeleznie a Vice Mediát, akkor egy újabb komoly sajtótermék állhat a rendelkezésére, hogy befolyásolja a közvéleményt, megóvja magát a kritikus hírektől, valamint népszerűsíti a "nyílt társadalom" eszméjét.
A média világa mindig is nagyon érdekelte Soros Györgyöt. A "Soros: The Life and Times of a Messianic Billionaire" című könyvből kiderül, hogy a tőzsdespekuláns gyerekként többek között újságírói karriert képzelt el magának. A Michael T. Kaufman által írt könyv szerint mielőtt Soros elhagyta volna Magyarországot, faliújságokat írt. Ezt a tevékenységet egyébként a kommunista hatalom kifejezetten bátorította.
Az amerikai Médiakutató Intézet (Media Research Center, MRC) egy nemrég közzétett tanulmánya szerint
Soros György legalább 235 médiumot és médiaszervezetet pénzel világszerte.