Megint férfiak nyertek egy nőknek rendezett kerékpárversenyt

transznemű, bicikli, verseny, díj, nyertes

forrás: twitter
A chicagói CycloCross Kupa kerékpárversenyen a női kategóriák első két helyét transznemű kerékpárosok szerezték meg.

A 25 éves Tessa Johnson első lett a női SingleSpeed kategóriában, a 30 éves Evelyn Williamson pedig a második helyen végzett az október 7-i versenyen – írja a Daily Mail, hozzátéve: a harmadik helyezett Allison Zmuda volt az egyetlen – biológiailag – nő a győztesek között a chicagói Jackson Parkban rendezett eseményt követő díjátadón.

Nem ez az első alkalom, hogy transzneműek női versenyzőket aláztak: Johnson a női Cat Half versenyszámban első, Williamson pedig negyedik lett.

A Chicago CrossCup kifejezetten büszke arra, hogy a férfiak a női kategóriában versenyeznek, és továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy a transz sportolók bármilyen kategóriában nevezhessenek. Sőt, a szervezet figyelmezteti a résztvevőket, hogy ne támogassák a csak nőkre vonatkozó elképzeléseket, továbbá azzal fenyegetőznek, hogy kirúgják azokat, akik a transzneműek ellen szólalnak fel.

– teszik hozzá a weboldalon.

Johnson és Williamson már korábban is elvették az első helyeket a chicagói nők elől.

Alig több mint egy hónapja, augusztus 27-én ketten nyerték meg az xXx Racing-Athletic Relay Cross-t Chicagóban.

Williamson a maga részéről 2017 óta versenyez a női kategóriában, eddig 18 címet gyűjtött be.