Gerrard és Owen találatával 2-0-ra nyert a Liverpool a Manchester United ellen, s története során hetedszer diadalmaskodott a Ligakupa-történetében. Az angol Premiership 29. fordulójának vasárnapi mérkőzésén az Arsenal a Charltont győzte le, s továbbra is menetel a bajnokságban.
Forrás: EPA
Gerrard bombájával szerzett vezetést a 'Pool Fotó: EPA

A cardiffi fedett Millennium Stadionban rendezett Ligakupa-döntőben a Liverpool és a Manchester United csapott össze, s annak ellenére, hogy mindegyik csapat sérültekkel várta a rangadót, egyedül Forlan (MU) hiánya tűnt biztosnak. Aztán a találkozó előtt kiderült, hogy Giggs, Scholes és Wes Brown is Ferguson rendelkezésére áll, a másik oldalon pedig Henchoz, illetve Hamann jelentkezett játékra. Cardiffban természetesen telt ház, nyolcvanezer szurkoló várta a csapatokat a kellemes tavaszi időben. A MU-szurkolók Cantonát éltették, aki még az 1996-os FA-kupa fináléban szerzett győztes gólt éppen a Liverpool ellen. Érdekesség, hogy a Manchester az 1999-es Bajnokok Ligája-győzelem óta nem játszott kupadöntőt, a Liverpool számára pedig a gyengébb idei szereplés miatt éppen ez jelentett némi vigaszt.

A két csapat a korábbi tétmérkőzéseket figyelembe véve összesen 162 alkalommal találkozott egymással, s 49 döntetlen, és 59 manchesteri győzelem mellett a Liverpool 54-szer diadalmaskodott. A Ligakupa történetében háromszor csapott össze a két együttes: az 1983-as döntőben a Liverpool 2-1-re nyert, emellett 1985-ben, a negyedik fordulóban győztek a Vörös Ördögök (2-1), míg tizenhárom éve a Manchester verte 3-1-re ellenfelét.

A találkozót Paul Durkin sípjelére az alábbi hadrendben kezdték a csapatok.
Liverpool: Dudek - Carragher, Henchoz, Hyypiä - Riise, Hamann, Gerrard, Murphy - Diouf, Owen, Heskey
Manchester United: Barthez - G. Neville, Brown, Ferdinand, Silvestre - Beckham, Keane, Veron, Giggs - van Nistelrooy, Scholes

Megilletődött játékkal rukkolt elő a két gárda, s igazából a 39. percig nem is akadt igazi nagy lehetőség. Ekkor Steven Gerrard távoli bombája a keresztező Beckham lábán felpattanva védhetetlenül hullott a hosszú, bal sarokba. A Liverpool vezetését követően Dudek kapus és Henchoz másodpercei következtek: a félidő hajrájában előbbi Veron bombáját védte, majd a kipattanót Scholes bikázta kapura, a gólvonalon álló svájci védő azonban menteni tudott.

A második játékrészben a Manchester minden követ megmozgatott az egyenlítés érdekében, de Dudek minden kísérletet meghiúsított, olykor (mint Van Nistelrooy próbálkozánál) hihetetlen bravúrral. A 85. percben Ferdinand hatalmas hibáját követően Hamann szerzett labdát a félpályán, pazar átadással kiugratta Owent, aki benyargalt a büntetőterületre, s kilőtte a jobb alsó sarkot.

Győzelmével a Liverpool 1981, 1982, 1983, 1984, 1995 és 2001 után hetedszer diadalmaskodott, s Ligakupa-győzelmével biztosította helyét a jövő évi UEFA-kupa sorozatban.