Ismét ezüstérmes lett a Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina kettős az Aarhusban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon, miután a női párosok döntőjében 4-0-ra kikapott a Boros Tamara, Michaela Steff horvát-román duótól.

Ezúttal az sem mondható, hogy megismétlődött a két évvel ezelőtti finálé: amíg Courmayeurban komoly győzelmi esélye volt a magyaroknak Boros és Steff ellen, addig Aarhusban egy pillanatig sem állt nekik a zászló, és sima vereséget szenvedtek. A végig sokkal energikusabb, mozgékonyabb, lendületesebb horvát-román egység csupán egyszer, a harmadik szettben került szorult helyzetbe, de hárította a játszmalabdát, majd fordított.

A korábban kétszeres Európa-bajnok, valamint világbajnoki harmadik és olimpiai negyedik helyezett Bátorfi, Tóth kettős így begyűjtötte második ezüstérmét női párosban a kontinensviadalok történetében. Az már önmagában páratlan bravúr, hogy ugyanabban az összetételben egy duó négyszer Eb-döntőt játsszon, de nem jött össze a titkon remélt Európa-csúcs, hogy Bátorfi tízszeres Európa-bajnokként vonuljon vissza.

A magyar küldöttség egy ezüst- és egy "fél" bronzéremmel - Tóth az orosz Szmirnov oldalán a vegyes párosban állhatott dobogóra -, azaz a vártnál mérsékeltebb mérleggel zárta a dániai Európa-bajnokságot.

Eredmények
női páros, döntő:
Boros Tamara, Michaela Steff - Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina 4-0 (6, 6, 11, 7)

férfi egyes, elődöntő:
J. M. Saive (belga) - Primorac (horvát) 4-1 (9, 9, -11, 8, 9)
Szamszonov (fehérorosz) - Kreanga (görög) 4-2 (-9, -11, 7, 3, 2, 4)

döntő:
Szamszonov-J. M. Saive 4-1 (6, -9, 9, 5, 8)

női egyes, elődöntő:
Steff (román) - Boros (horvát) 4-2 (5, -7, -10, 9, 8, 6)
Liu (osztrák) - Li (holland) 4-2 (7, 7, 7, -8, -11, 7)

döntő:
Liu-Steff 4-0 (9, 6, 8, 4)

férfi páros, döntő:
Schlager, Jindrak (osztrák) - Szamszonov, Kreanga ( fehérorosz, görög) 4-2 (-6, 10, 8, 3, -8, 8)