Van-e okunk félni a genetikailag módosított élelmiszerektől?

Vágólapra másolva!
A géntechnológiának köszönhetően a növényeket ma már olyan tulajdonságokkal láthatjuk el, melyeket hagyományos technikákkal sosem érhetnénk el. Ily módon természetesen nem csak a növények génszerkezetét változtathatjuk meg: a gének laboratóriumi körülmények között történő módosítása az ember természet fölötti uralmát új dimenziókba helyezi. Vajon irányításunk alá vonhatjuk-e az egész természetet?
Vágólapra másolva!

Mi az a transzgenetika?

Génkezelt élelmiszerekhttp://www.webencyclo.fr/dossiers/contenu/D70-000102B2.asp?IDDossier=70A dolgozat eredeti, teljes változata (francia)Baj van a szójávalhttp://www.origo.hu/tudomany/elet/20050127bajvan.htmlAz [origo] cikkeKészül a koffeinmentes kávécserjehttp://www.origo.hu/tudomany/elet/20030619keszul.htmlAz [origo] cikkeJelentés készült a genetikai újítások és az élelmiszerek körüli dilemmákrólhttp://www.origo.hu/tudomany/elet/20030612jelentes.htmlAz [origo] cikkeGénkezelt növényekhttp://www.nol.hu/kapcsolodok/357128A nol.hu cikkgyűjteménye

A gének meghatározzák jellemvonásainkat és képességeinket, többek között szemszínünket, bőrünk tulajdonságait, de azt is, mennyi és milyen minőségű táplálékot tudunk megemészteni. Az embernél, mint más élőlényeknél is, a gének összessége adja a faj "személyi igazolványát", amely generációról generációra öröklődik. A DNS sejtjeinkben hosszú láncként, kettős spirál alakjában létezik. Miután a tudósok lokalizálták a géneket, majd azonosították az általuk "vezérelt" tulajdonságokat, hamarosan nekiláttak átültetni őket egyik fajból a másikba. Az orvostudományban a génterápiának köszönhető első eredmények megmutatták, hogy egy hibás gén jóra cserélhető.

A Mycobacterium mikroszkóp alatt

A Mycobacterium mikroszkóp alatt







Megoldás az éhínségekre?

Éhínség áldozata Afrikában

Az afrikai éhínség nem csak a lakosságot sújtja...