A svájci bajnokságban az utóbbi években rangadónak számító FC Basel-Grasshoppers mérkőzést egy tizenegyesgól döntötte el, így a baseliek immár 51 mérkőzés óta veretlenek hazai pályán. Izraelben a Maccabi Haifa, Törökországban pedig a Fenerbahce győzelmi sorozata szakadt meg, a franciáknál azonban még két széria is tart: a Lyon ebben a szezonban még nem kapott ki, a Strasbourg pedig még nem nyert.

A forduló rangadójára Lyonban került sor, ahol a címvédő Olympique a szezon előtt még az első számú trónkövetelőnek tartott Paris Saint-Germaint fogadta - amely azonban csak a negyedik helyen állt a játéknap előtt, és a párizsiak háza tájáról egyre több konfliktushelyzetről lehetett hallani. Laurent Fournier most mindenesetre nem "merte" kihagyni a kezdő tizenegyből a legdrágább nyári szerzeményt, Bonaventure Kalou-t, de az előző hetekhez hasonlóan megint a középpályára vezényelte az alaphelyzetben balhátvéd Sylvain Armand-t, és 4-5-1-es felállásban küldte pályára együttesét. A másik oldalon a védelemben a sérült Abidalt Monsoreau-val pótolta, a két középcsatár közül pedig ezúttal a brazil Frednek szavazott bizalmat. Ez maximálisan bejött, hiszen a támadó már az ötödik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, kihasználva a párizsi védelem bizonytalankodását. A folytatásban is a Lyon előtt adódtak a helyzetek Juninho Pernambucano például kapufát lőtt (ezúttal nem szabadrúgásból, hanem akcióból), és a PSG csak a szünet után kezdett el úgy játszani, ahogyan azt Fournier szerette volna. A fővárosiak ekkor sokkal agresszívabbak voltak, és a lehetőségeik is megvoltak, de Jérémie Rothen lövését a gólvonalról vágták ki. Juninho azért még egyszer telibe találta a kapufát, majd a hajrában a Fredet váltó John Carew is letette a névjegyét egy góllal - így aztán a Lyon begyűjtötte a három pontot, és még mindig veretlennek mondhatja magát.

Az elmúlt hetekkel ellentétben azonban most nem nőtt az előnye, mert a mögötte helyezkedő AJ Auxerre is nyerni tudott, megtörve a "másodikok átkát", ami három hete tartott. Az AJA semmit sem bízott a véletlenre, az FC Nantes ellen már az ötödik percben vezetést szereztek Pegguy Luyindula révén, és a Pieroni-Luyindula csatárduó Benoit Cheyrou irányításával ízekre szedte a Kanárik védelmét az első játékrészben: a szünetben 3-0 volt az állás a hazaiak javára. A második félidőben az Auxerre aztán kicsit visszavett a tempóból, de a hajrában a mezőny legjobbjának megválasztott Cheyrou azért maga is rúgott egy gólt - így aztán a Lyon után már az Auxerre szerezte a legtöbb találatot a bajnokságban.

A harmadik helyen álló Girondins Bordeaux sem hazudtolta meg önmagát, az idény során immár hatodik alkalommal nyert 1-0-ra, ezúttal a Lille OSC ellen. Az akár rangadónak is nevezhető meccsen (elvégre a Lille a forduló előtt az ötödik helyen állt) a vendégek összeálltásából úgy tűnt, hogy már inkább a Villarreal elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre koncentrálnak, mert több alapember is kimaradt a gárdából, de a Bordeaux így is csak a hajrában szerezte meg a győztes találatot a brazil Fernando révén, aki mintegy húsz méterről bombázott a hálóba.

Az Olympique Marseille egy győzelemmel akár az ötödik pozícióba is feljöhetett volna, de az OM szokás szerint nem tudott élni a lehetőséggel: a marseille-iek még az egy pontnak is örülhettek a Nancy otthonában, hiszen a hazaiak szereztek vezetést, és Niang egyenlítő találata után is inkább az újoncnak voltak lehetősége. A Marseille így maradt tizedik, a Strasbourg pedig sereghajtó: az elzásziak megint képtelenek voltak győzni, ezúttal a Sochaux ellen értek el hazai pélyán gól nélküli döntetlent (ez volt a hatodik 0-0 a szezon során a számukra), és 17 forduló után még mindig nyeretlenek.