Az Arsenal hazai pályán 1-1-es döntetlen játszott a címvédő Chelsea együttesével az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában, ami azt jelenti, hogy a Manchester United behozhatatlan előnyre tett szert, és megszerezte a bajnoki címet. A másodosztály utolsó fordulójában Kevin Phillips mesterhármasának és Gera Zoltán góljának köszönhetően 7-0-s győzelmet aratott a West Bromwich Albion, így megszerezve a 4. helyet a Wolverhampton ellen folytathatja a rájátszást. Olaszországban Vieri a félpályáról talált a hálóba, a BL-döntős AC Milan pedig lecsúszott a dobogós helyezésről. A spanyol rangadón a Real Madrid hazai pályán legyőzte és megelőzte a Sevillát, amelynek ezzel valószínűleg elszálltak bajnoki esélyei.

Nem sok kapu előtti izgalom akadt a londoni derbi első félidejében, kapusnak mindössze egyszer kellett érdemben játékba avatkoznia, a 36. percben Cech csücsült bele Adebayor lövésébe.

Boulahrouz idén nem sok lehetőséget kap Mourinhótól, most megmutatta, miért. A 43. percben a tizenhatoson belül hátulról földre vitte Baptistát, amiért ő piros lapot, az Arsenal pedig büntetőt kapott. Cech a jobb sarokra, Gilberto Silva tizenegyese balra ment, 1-0.

A 48. percben Lampard "szolgálta ki" Adebayort, aki szép labdaátvétel után a kapu mellé tüzelt. Nagy volt hajtás, és hiába küzdött az utolsó (arany)esélyért a Chelsea, a játékot az emberelőnyben lévő Arsenal uralta.

Gallas ziccerből fejelhetett kapura, de kihagyta, a másik oldalon ellenben nem tudta elnyomni Essient, aki Wright-Phillips jobb oldali beadását csúsztatta a hosszúba, 1-1.

Minden erőtartalékát mozgósította Chelsea, Joe Cole gyönyörű bombagólja lesről született, és ezt a partjelző is kiszúrta, míg Lampard löketénél Lehmann volt résen.

Az utolsó percek parádés iramú játékot hoztak, Cech Hleb lövését spárgázta ki, Lehmann-nak Kalou kísérleténél kellett egy utolsó bravúrt bemutatnia. Végezetül Eboue döngette meg a Chelsea-kapu felső lécét.

Az 1-1-es végeredmény azt jelenti, hogy a Chelsea-nek nem sikerült másodszor is megvédenie a címét, a bajnokságot a Manchester United nyerte, így a két sztárcsapat szerdai mérkőzésének már csak a presztízs lesz a tétje. A MU története 16. bajnoki címét szerezte, utoljára 2003-ban végzett az első helyen.

A vasárnapi döntetlen az Arsenalnak sem jó igazán, mert bár pontszámban beérte a Liverpoolt, rosszabb gólkülönbségével továbbra is csak negyedik.