Az MKB Veszprém egy góllal nyert a szlovén Velenje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati csoportmérkőzésén. 28-27-es győzelemből oroszlánrészt vállalt Dejan Peric kapus, aki időntúli hetest hárított.

Eredmény, férfi BL, B csoport, 4. forduló:
Velenje (szlovén) - MKB Veszprém 27-28 (14-13)
Velenje, 2000 néző
v.: Martin, Monroy (spanyol)
gól: Cupic 9/4, Harmandic 3/1, Zvizej 3, Bezjak 3, Kavas 3, Mlakar 2, Sovic 2, Golcar 1, Rnic 1, illetve Terzic 6/2, Iváncsik G. 5/1, Sulic 5, Perez 5, Sesum 3, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, Korazija 1
hetesek: 9/5, illetve 4/3
kiállítások: 10, illetve 12 perc

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a sérült Vujin és Lapcevic nélkül felálló veszprémi alakulat jól kapta el a fonalat, ám a szlovének fokozatosan átvették az irányítást, ráadásul kapusuk, Gajic többször is túljárt a magyarok eszén.

A Veszprém érdekes módon Eklemovics kiállítását követően emberhátrányban zárkózott fel egy gólra, majd a félidő derekára már a vezetést is átvette. A játékrész hajrájára ismét feljavultak a hazaiak, így egygólos vezetéssel térhettek pihenőre.

A fordulást követően a Veszprém ragadta magához a kezdeményezést, főként Perez villogott (18-19), ugyanakkor a szlovén játékosok kezdték "belőni" magukat távolról, rendkívül kiélezett volt a csata.

A hajrát, azaz az utolsó tíz percet kétgólos magyar vezetéssel kezdték a csapatok, keményen harcoltak a játékosok, röpködtek a kétperces büntetések. Iváncsik Gergő piros lapot kapott, s néhány pillanatig hármas emberhátrányban is volt Mocsai Lajos együttese (25-25). Ebben az időszakban Peric világklasszis teljesítménnyel járult hozzá ahhoz, hogy négy perccel a vége előtt már a magyar bajnok vezessen (25-26). A mérkőzés egészét tekintve nem volt meglepő, hogy nem sokkal később ismét döntetlen volt (27-27) az állás.

Húsz másodperccel a vége előtt Perez megszerezte vezetést, de az ellentámadásból ziccerbe került a szlovén csapat, Iváncsik Tamás pedig megcsinálta a "kötelező szabálytalanságot". A büntetőhöz a mérkőzés legeredményesebb játékosa, Cupic állt oda, de Peric védett, így az MKB Veszprém győzött.

A csoport másik szombati mérkőzésén:
Kielce (lengyel) - Boszna Szarajevó (bosnyák) 34-30 (15-15)

Csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Chambéry (francia) 31-31 (16-13)

A csoport állása:
1. Rhein-Neckar Löwen (német) 6 pont/4 mérkőzés (131-113)
2. MKB Veszprém 6/4 (119-104)
3. Kielce (lengyel) 5/4
4. Chambéry (francia) 3/4
5. Velenje 2/4 (102-108)
6. Boszna Szarajevó (bosnyák) 2/4 (107-126)

Döntetlen a Győr csoportjában

Döntetlennel zárult szombaton a Zvenyigorod és a Navarra összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a Győr csoportjában.

Eredmény, C csoport, 3. forduló:
Zvenyigorod (orosz) - Itxaco Navarra (spanyol) 25-25 (12-11)

vasárnap játsszák:
Oltchim Valcea (román)-Győri Audi ETO KC 18.00

Az állás: 1. Valcea 4 pont/2 mérkőzés, 2. Zvenyigorod 3/3, 3. Győr 2/2, 4. Itxako 1/3