A francia Sylvain Chavanel nyerte meg hétfőn a 97. Tour de France országúti kerékpáros körverseny esővel és bukásokkal tarkított második szakaszát, s ezzel az összetettben is élre állt.

A 31 esztendős kerekes először 2008-ban aratott részsikert a Touron, a mostani volt a második diadala.

Az eső sokakat megtréfált a hegyeken átívelő, nehéz etapon, s az egyik tömegbalesetben komolyan megsérült a tavalyi második helyezett luxemburgi Andy Schleck. A Saxo Bank 25 esztendős bringása vérző karral is folytatni tudta a versenyt, miután megkapta dán csapattársa, Matti Breschel kerékpárját.

A címvédő spanyol Alberto Contador, valamint a hétszeres győztes amerikai Lance Armstrong megúszta az ütközéseket, előbbi a hetedik, utóbbi az ötödik összetettben.