Kabaréba illő góllal nyerte a Mezőkövesd az újoncok csatáját

Pintér Attila Budapest, 2014. szeptember 7.
Budapest, 2014. szeptember 7. Pintér Attila szövetségi kapitány a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében játszott Magyarország - Észak-Írország mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2014. szeptember 7-én. Magyarország - Észak-Írország 1-2. MTI Fotó: Illyés Tibor
A Mezőkövesd a 91. percben szerzett góllal győzött a hozzá hasonlóan újonc Gyirmót vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában, szombaton.

OTP Bank Liga, 12. forduló:
Gyirmót - Mezőkövesd Zsóry FC 0-1 (0-0)
Gyirmót, 800 néző, v: Farkas Á.
Gyirmót: Sebők - Sebastian, Bojovic, Jancsó, Présinger - Kiss, Paku - Vass (Madarász 81.), Filkor, Csiki (Tóth N. 85.) - Sallói.
Mezőkövesd: Tujvel - Gohér, Szeles, Hudák, Vági - Nicorec (Sós 56.), Mevongou - Strestík, Bacelic-Grgic (Egerszegi 64.), Molnár (Kink 75.) - Diallo.
gól: Diallo (91.)
sárga lap: Vass P. (17.), Présinger (69.), illetve Szeles (48.), Diallo (93.)

A két újonc összecsapásának első félideje nem tartogatott sok izgalmat a nézők számára, előbb valamivel támadóbban lépett fel a Gyirmót, majd a játékrész végéhez közeledve a Mezőkövesd átvette a kezdeményezést.

Az új igazolás lett a hős

A színvonal nem volt magas, túlnyomó részt a küzdelemről szólt a játék. A fordulás után sem változott sokat a játék képe, és a cserék sem lendítettek egyik csapat futballján sem. A döntés így a 90. perc utánra maradt,

amikor a Gyirmót két belső védője egymást borította fel,

a labdára pedig lecsapott a Mezőkövesd új szerzeménye, Diallo, és kihasználta a helyzetet.