Hétfőn este a női kosárlabda Európa-bajnokságon az olaszok 68-61-re legyőzték a szlovákokat, ezzel a második helyen zártak a B csoportban, ami azt jelenti, hogy kedden a magyarok ellen lépnek parkettre a legjobb nyolc közé jutásért. A meccset a helyszínen tekintette meg a teljesen magyar válogatott, akik láthatóan jobban örültek volna, ha a szlovákokkal kell meccselni.

„Az első félidő szoros volt, bár érezni lehetett, hogy az olaszok fognak felülkerekedni. Nagyon szép kosárlabdát játszanak,

– nyilatkozta Simon Zsófia az olaszokról, akik a legutóbbi kontinenstornán előttünk, a 15. helyen végeztek.

Simon Zsófia izgalmas összecsapást vár az olaszok ellen Forrás: Rébay Viktor/mkosz.hu

Az olaszok a mérkőzés első félidejében őrült tempót diktáltak, egyfolytában átrohantak a szlovákokon.

„Nagyon szeretnek indításból játszani. Biztos vagyok benne, hogy az egyik

– folytatta Simon, aki nem tagadta, szívesebben játszott volna a szlovákok ellen, de véleménye szerint az olaszok is verhetők.

A Magyarország-Olaszország nyolcaddöntőt kedd este 20.30-kor rendezik a Hradec Králové Arénában.

A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, ahol Belgium lesz az ellenfele a legjobb négy közé jutásért. A vesztes a 9-12. helyen fejezi be az Európa-bajnoki szereplését.