Két mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabda NB I/A pénteki játéknapján. A Falco kétszeri hosszabbítás után tudta csak legyűrni az alsóházi Sopront, míg az Alba Fehérvár megégett otthon a Kecskemét ellen.

Közel állt a bombameglepetéshez a Soproni KC Szombathelyen, félidőben 4, a negyedik negyed előtt már 6 ponttal vezetett. Az utolsó tízpercet azonban pont ennyivel nyerte a Falco, jöhetett hát a hosszabbítás, de ott sem született döntés. A második ráadásra viszont elfáradt a vendégcsapat, így a Falco ha nagy nehezen is, de behúzta a kötelezőt és a bajnokság élére állt.

A hazai együttesben a magyar válogatott hárvédpárosa, Govens Darrin és Perl Zoltán összesen 58 pontot szórt

(27-31-es eloszlásban), a Sopron legjobbja a 33-ig jutó, összesen 5 triplát elsüllyesztő El-Amin volt.

Ünnepel a Falco csapata Forrás: bodorkosm/Bodorkos Mate

A szenzáció az este második mérkőzésére maradt. A hazai pályán játszó Alba Fehérvár 0-8-cal kezdett a KTE ellen, de szép lassan kezdett bemelegedni és 40-30-nál már megnyugtató előnyt épített ki, viszont négyet ebből lefaragott a félidőre a vendég Kecskemét. Sőt, a harmadik negyed végére már csak három pont volt a bajnoki címvédő előnye. A negyedik játékrészben ez a különbség is eltűnt, felváltva vezettek a csapatok, a hajrát pedig a KTE bírta jobban, így meglepetésre győzelemmel távozott Székesfehérvárról.

A Kecskemét legjobbjai a 20 pontos Djeraszimovics, a 19-ig jutó Dramicsanyin, és a 16-ot szóró magyar válogatott center, Karahodzsics Kemal voltak,

míg a túloldalról Simpson, Harris és Lóránt Péter emelhető ki.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Sopron KC 114-109 (24-18, 20-30, 23-25, 23-17, 13-13, 11-6)
Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 75-79 (14-16, 26-18, 15-18, 20-27)