Már lehet jelentkezni a Szerethető Munkahelyek versenyére

startup, korai fázisú vállalkozás
Vágólapra másolva!
Negyedik alkalommal hirdették meg a Szerethető Munkahelyek díjat, amely több szempontból is megújul idén, részben a vírus okozta változások hatására. Többek között fókuszba kerül majd, hogy a jelenlegi helyzetben egyáltalán hogyan maradhat szerethető egy munkahely, hogyan lehet otthonról dolgozni és miért érdemes az irodát is fenntartani, milyen túlélési stratégiákat vetettek be a vállalatok az utóbbi hónapokban. Újdonság, hogy ősszel a legszerethetőbb álláskeresőt is díjazzák. És talán a legnagyobb változás idén, hogy mostantól erdélyi vállalkozások is indulhatnak a Szerethető Munkahelyek címért.
Vágólapra másolva!

A kezdeményezés célja, hogy lehetőséget adjanak minden kisebb és nagyobb cégnek arra, hogy megmutathassák magukat és felkerüljenek a Szerethető Munkahelyek térképére, lokációtól, iparágtól és cégmérettől függetlenül, hiszen három éve már a kis- és középvállalatok mellett külön kategóriában a nagyvállalatok is nevezhetnek.

Fontosnak tartják a szervezők, tavaly már több mint ötszáz jelentkező nevezett a pályázatra, idén pedig még több résztvevőre számítunk. Ebben az évben 100 kis-és középvállalkozás, 25 nagyvállalat és 10 erdélyi cég kapja meg a díjat. Emellett pedig a hazánk ismert szakembereiből álló zsűri szakmai különdíjakat is kioszt HR és Employer branding kategóriában" - mondta el Balogh-Mázi Mára, a DreamJo.bs és a Szerethető Munkahelyek Díj alapítója.

Az idei év legnagyobb újítása, hogy az eddig csak Magyarország határain belül meghirdetett pályázat most először határainkon túlra is átnyúlik, hiszen, ahogyan ők mondják, határon innen és túl is vannak Szerethető Munkahelyek.

Ebben az évben az erdélyi vállalkozások is jelentkezhetnek a díjra és 10 erdélyi céget jutalmaznak majd, egy erdélyi pályázó pedig szakmai különdíjjal lehet gazdagabb novemberben.

Online konferencia a tudásmegosztás jegyében

Míg az elmúlt három évben inkább a díjátadó állt a kezdeményezés éves zárásának középpontjában, idén az eddigieknél is jobban koncentrálnak a közösségépítésre a szervezők és a szakmai kapcsolatok erősítése és a tudásmegosztás kerül fókuszba. Szeretnének a Szerethető Munkahelyek pályázóinak egy online konferencia keretében releváns információkat, tanácsokat adni azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet a jelenlegi helyzetben is stabil és a munkavállalók számára is élhető környezetet építeni és fenntartani.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

Az első Szerethető Munkahelyek versenyt 2017-ben rendezték meg. Idén majd szeptember 30-ig lehet a versenyre díjmentesen nevezni, a szavazás október 1. és 31. között zajlik, november 4-én hirdetnek eredményt, egy héttel később pedig megrendezik az online konferenciát.