Babos Tímea párostársa a Roland Garroson is összeomlott

tennis Horizontal
France's Kristina Mladenovic reacts as she plays against Germany's Laura Siegemund during their women's singles first round tennis match at the Philippe Chatrier court on Day 3 of The Roland Garros 2020 French Open tennis tournament in Paris on September 29, 2020. (Photo by Thomas SAMSON / AFP)
A nőknél a hazai közönség előtt szereplő Kristina Mladenovic - Babos Tímea párospartnere - 5:1-nél az első szettért adogatott a német Laura Siegemund ellen, ám végül 7:5, 6:3-ra kikapott.

Játszmalabdánál a francia játékos rövidítését úgy futotta be ellenfele, hogy a labda már kettőt pattant, csakhogy a bíró nem vette észre, és Siegemundnak ítélte a pontot, mivel Mladenovic utána hozzáért a hálóhoz. Óriási vita kerekedett, és a német végül győztesen hagyta el a pályát.

A labda kettőt pattant, de Mladenovic utána hozzáért a hálóhoz:

Mladenovic a US Openen is emlékezetes "leolvadást" produkált, amikor 6:1, 5:1-ről kikapott az orosz Varvara Gracsovától.

A világelső Novak Djokovic könnyed győzelemmel jutott be a második fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon. A 17-szeres Grand Slam-bajnok kedden mindössze öt játékot vesztett a svéd Mikael Ymer ellen, aki 79 hellyel mögötte áll a világranglistán.