Kilenc új anyag került fel a tiltott dizájnerdrogok listájára

RÉTVÁRI Bence, hajós felvolulás
Szob, 2021. június 12. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára, a térség KDNP-s országgyűlési képviselője sajtótájékoztatót tart a Mahart, az Aktív Dunakanyar és a Dunakanyari Védegylet Alapítvány hagyományteremtő hajós felvonulása előtt a Budapest rendezvényhajón Szobon 2021. június 12-én. MTI/Mónus Márton
Vágólapra másolva!
A nyár fokozott veszélyeket jelent a dizájnerdrogok terjedése szempontjából, ezért kiemelten fontos, hogy az eddig tiltólistán szereplő mintegy háromszáz anyag mellett kilenc új is felkerült a büntethető anyagok közé - közölte Rétvári Bence, a KDNP alelnöke csütörtökön.
Vágólapra másolva!

A droglaborok és a bűnüldöző hatóságok között folyamatos a verseny, ezért fontos az új szerekre való gyors reagálás - tette hozzá.

A kormány célja, hogy a lehető leghatékonyabb módon előzze meg és szorítsa vissza a kábítószer-használatot

- hangsúlyozta a kormánypárti politikus, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, rámutatva arra:

a magyar büntető törvénykönyv határozott és szigorú fellépést biztosít a hatóságok számára a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetőivel szemben.

Kilenc új anyag került fel a dizájner drogok listájára, számolt be Rétvári Bence, a KDNP alelnöke - a kép illusztráció. Forrás: MTI/Mónus Márton

Rétvári Bence kifejtette: Magyarországon 2015 óta a tiltott szerek listáját miniszteri rendelet határozza meg, így a hatóságok gyorsabban és rugalmasabban tudnak reagálni az újonnan megjelenő szerekre.

A magyar szabályozás lényege, hogy a tiltólistára nem a konkrét kábítószer kerül fel, hanem annak úgynevezett törzsképlete, ezáltal a későbbiekben forgalomba kerülő, de ugyanazon anyagot tartalmazó újabb változatok is automatikusan büntethetővé válnak.

Drogprevencióra és büntetésmegelőzésre is milliárdokat fordít a kormány

Hozzátette, a büntetés mellett a megelőzésre is milliárdos összegeket fordít a kormány, hogy minél szélesebb körben hívja fel a figyelmet a kábítószerek káros hatásaira.

Nemcsak a nemzeti alaptantervnek része a kábítószerek okozta ártalmak bemutatása, de a gyermekvédelmi szakellátási intézmények, a gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer is többletforrásokat kapott drogmegelőzési célból, illetve 2018 szeptemberétől bevezették az iskolai szociális segítést mint szolgáltatást - írta.

- fogalmazott Rétvári Bence.