Az AS Roma és a Bodö/Glimt is biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban a labdarúgó Konferencia-liga csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

Az olasz együttes hatalmas elánnal kezdte az FK Zorja Luhanszk elleni találkozót, és már negyedóra után megszerezte a vezetést Carles Pérez révén. Majd a 33. percben Nicolo Zaniolo növelte tovább az olasz együttes előnyét. Nem sokkal később akár újabb gólt is lőhetett volna José Mourinho együttese, de Veretout tizenegyesét kivédte a kapus.

Aztán rögtön a második félidő elején végleg eldöntötte a három pont sorsát a Roma, Zaniolo passza után Tammy Abraham passzolta be a labdát az üres kapuba. A folytatásban sem állt le a hazai együttes, a Chelsea korábbi csatára pedig látványos ollózós góllal állította be a 4-0-s végeredményt.

Tammy Abraham duplázott, ráadásul a második találata meglehetősen szépre sikerült Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia

Sikerével a Roma biztosította továbbjutását, akárcsak a Bodö/Glimt, amely a csoport másik mérkőzésén 2-0-ra győzte le otthon a CSZKA Szófia csapatát.

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:
A csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - LASK Linz (osztrák) 0-1 (0-0)
HJK Helsinki (finn)-Alaskert (örmény) 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) LASK Linz 13 pont, 2. (már továbbjutott) Makkabi Tel-Aviv 10, 3. HJK Helsinki 6, 4. Alaskert 0

B csoport:
Anortoszisz Famaguszta (ciprusi)-Gent (belga) 1-0 (1-0)
Flora Tallinn (észt)-Partizan Beograd (szerb) 1-0 (1-0)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Gent 10 pont, 2. Partizan Beograd 7, 3. Flora Tallinn 5 (5-7), 4. Anortoszisz Famaguszta 5 (5-8)

C csoport:
AS Roma (olasz)-Zorja Luhanszk (ukrán) 4-0 (2-0)
Bodö/Glimt (norvég)-CSZKA Szófia (bolgár) 2-0 (1-0)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bodö/Glimt 11 pont, 2. (már továbbjutott) AS Roma 10, 3. Zorja Luhanszk 6, 4. CSZKA Szófia 1

D csoport:
Randers (dán)-CFR Cluj (román) 2-1 (0-0)
Jablonec (cseh)-AZ Alkmaar (holland) 1-1 (1-1)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) AZ Alkmaar 11 pont, 2. Randers 7, 3. Jablonec 6, 4. CFR Cluj 1

E csoport:
Slavia Praha (cseh)-Feyenoord (holland) 2-2 (1-1)
Makkabi Haifa (izraeli)-Union Berlin (német) 0-1 (0-0)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Feyenoord 11 pont, 2. Slavia Praha 7, 3. Union Berlin 6, 4. Makkabi Haifa 4

F csoport:
Lincoln Red Imps (gibraltári)-FC Köbenhavn (dán) 0-4 (0-2)
Slovan Bratislava (szlovák)-PAOK (görög) 0-0
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) FC Köbenhavn 12 pont, 2. Slovan Bratislava 8 (8-5), 3. PAOK 8 (6-4), 4. Lincoln Red Imps 0

G csoport:
Mura (szlovén)-Tottenham Hotspur (angol) 2-1 (1-0)
Rennes (francia)-Vitesse (holland) 3-3 (2-1)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Rennes 11 pont, 2. Tottenham Hotspur 7 (11-8), 3. Vitesse 7 (9-8), 4. Mura 3

H csoport:
Qarabag (azeri)-Omonia (ciprusi) 2-2 (0-1)
Kairat Almati (kazah)-FC Basel (svájci) 2-3 (1-1)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) FC Basel 11 (11-6), 2. (már továbbjutott) Qarabag 11 (10-5), 3. Omonia 3, 4. Kairat Almati 1