Dánia nyerte a bronzérmet a női kézilabda-világbajnokságon

handball Horizontal
Denmark's players celebrate their victory after winning the handball match for the third place between Denmark and Spain of the IHF World Women's Handball Championship at the Palau d'Esports in Granollers on December 19, 2021. (Photo by Pau BARRENA / AFP)
Dánia szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda-világbajnokságon, mivel 35-28-ra legyőzte a házigazda Spanyolország válogatottját a vasárnap délutáni helyosztón Granollersben.

A meccs első harmadában szoros volt az állás (10-10), mindkét csapat többször is vezetett, ezt követően az egyre hatékonyabban védekező és pontosabban támadó dánok 14-10-re elhúztak, a szünetben pedig három gól volt az előnyük.

A második félidő három dán góllal indult, és ekkor is a támadójáték pontosságában volt a legnagyobb különbség a két csapat között. Az előző vb-n ezüstérmes spanyolok nyitott védekezéssel próbálkoztak, ám ellenfelük gyors akciókkal reagált erre. Tíz perccel a vége előtt már kilenc találat volt a dánok előnye, és végül 35-28-ra győztek.

A Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Anne Mette Hansen hat góllal járult hozzá a sikerhez.
A skandinávok hatodik alkalommal nyertek világbajnoki érmet és harmadszor végeztek a harmadik helyen.

Dánia-Spanyolország 35-28 (16-13)