Atletico Madrid's French midfielder Thomas Lemar (L) fights for the ball with Manchester City's Algerian midfielder Riyad Mahrez during the UEFA Champions League quarter final second leg football match between Club Atletico de Madrid and Manchester City FC at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on April 13, 2022. (Photo by OSCAR DEL POZO / AFP)
22:30
2022. április 13.

Hamarosan kezdünk

Köszöntjük kedves Olvasóinkat!

Az angol bajnokság két topcsapata, a Manchester City és a Liverpool várja kedvezőbb helyzetből a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai visszavágóit.

22:33

Simeone: a City a világ legjobb csapata

A Premier League-ben címvédő Manchester City minimális előny birtokában látogat az Atlético Madridhoz. Múlt héten, Manchesterben a spanyol bajnok gyakorlatilag végig védekezett, de Kevin De Bruyne fel tudta törni a reteszt, így a City 1-0-ra nyert. A spanyol fővárosban már mindenképpen a támadásokra is fókuszálnia kellene az Atléticónak, amely legutóbbi hat hazai BL-mérkőzésén nyeretlen maradt.

Diego Simeone csapatának muszáj lesz támadnia Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

"A Manchester City talán a világ legjobb csapata jelenleg, és szerintem ugyanúgy fog játszani, mint mindig. Mi biztosan változtatunk egy kicsit, alázattal és kemény munkával fel tudjuk venni a küzdelmet velük, aztán majd meglátjuk, ez mire lesz elég" - összegzett Diego Simeone, a madridi együttes vezetőedzője.

22:39

50 százalékos az Atlético

Az Atlético története során 23-szor került hátrányba egy európai kupapárharc idegenbeli első meccsén, ezekből 12-szer jutott tovább. Az 1-0-s idegenbeli vereségek esetében hasonló a mérleg, hat párharcban pontosan 50 százalékos.

22:42

Guardiola kapott már ki Simeonétól

Josep Guardiola, a Manchester City katalán edzője játékosként és trénerként is számos alkalommal került szembe az Atléticóval: a Barcelona futballistájaként 22 meccsen 13 siker, öt döntetlen és négy vereség a mérlege, míg a katalánok vezetőedzőjeként tíz összecsapásból nyolcat megnyert, kétszer maradt alul.

Pep Guardiola, a Manchester City edzője Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

"Odamegyünk, gólt szerzünk és megpróbálunk újra győzni" - nyilatkozta az uefa.com-nak Guardiola, aki játékosként számos alkalommal összecsapott Simeonéval, edzőként viszont kevesebbszer néztek farkasszemet: a BL 2015/16-os kiírásának elődöntőjében a madridiak búcsúztatták a Guardiola által irányított Bayern Münchent, míg a La Ligában egyetlen randevújukon, 2012 februárjában a Barca nyert Madridban.

22:45

Csoda lenne a Benfica továbbjutása

A másik szerdai összecsapáson a Liverpool idegenbeli 3-1-es sikerét követően az Anfielden fogadja a Benficát. A portugál csapatnak történelmi győzelemre lenne szüksége, ugyanis a Liverpool története során még nem vesztett olyan európai kupapárharcot, amelynek az első mérkőzésén vendégként diadalmaskodott, mind a 35 ilyen alkalommal továbbjutott.

22:47

Jürgen Klopp rendesen tartalékol a Benfica ellen

22:48

Egyszer már összejött a Benficának

Ugyanakkor a Benfica az egyetlen portugál csapat, amely valaha nyerni tudott már az Anfielden, a BL 2005/06-os szezonjának nyolcaddöntőjében 2-0-ra diadalmaskodott, és akkor kettős győzelemmel jutott tovább.

22:57

Mutatjuk az Atlético-City kezdőit

23:00

Elkezdődött a meccs Madridban

A hazai pályán nyeretlen Atléticónak muszáj győznie a továbbjutáshoz.

23:00

Élőképpel és megemlékezéssel indul az este Liverpoolban

1989. április 15-én volt a Hillsborough-tragédia, a 96 áldozatra emlékeztek.

23:02

Agresszív az Atlético

A spanyol csapat letámadással kezdi a mérkőzést.

23:04

A Benfica próbálkozik

Egyelőre többet van a labda a portugáloknál, de lehelyzetnél többet még nem tudtak elérni.

23:05

Támad az Atlétcio

Az 5. percben járunk, a Manchester City még nem nagyon lépte át a félpályát. Az Atlético nagyon intenzíven futballozik, a kérdés, hogy ezt a tempót meddig lehet fenntartani?

23:09

City-lövés

A nyolcadik perc végén a City német válogatott középpályása, Ilkay Gündogan lőtt 21 méterrel, de a labda elkerülte a bal alsó sarkot.

23:09

Eddig Jota a Liverpool legjobbja

Folyamatosan nyomás alatt tartja a Benfica védőit a portugál, pár szép cselt is bemutatott, de lövésig még nem jutott el.

23:10

Újabb City-helyzet

A 10. percben Kevin De Bruyne szögletére John Stones robbant be a rövid oldalon, de a hatméteres fejese kapu fölé szállt.

23:13

Everton lőtt kapura

A Liverpool jött szabadrúgással, de Milner a sorfalba bombázott. A kontra végén Everton lőtt, de eltekeredett a labda Alisson kapuja előtt.

23:14

Foden a földön

A 14. percben Felipe ütközött a Phil Fodennel, az angol játékos fejsérülést szenvedett és a földön ápolják. Minden bizonnyal folytatni fogja a meccset, csak kötnek a fejére egy turbánt.

23:15

Megint Jota került helyzetbe

Vlachodimosz vetődött ki elé, miután a portugál egy kényszerítő után kapta vissza a labdát, jegelni kell a kapus fejét, miután Jota belecsúszott.

23:17

Járatja a labdát a City

Az Atlético most lejjebb csavarta pressinget, a City pedig cicázik a mezőnyben.

23:21

Egyre nagyobb helyzeteket dolgoz ki a Liverpool

Vlachodimosnak kellett megint játékba avatkoznia, rövid passzokkal jutott be a tizenhatoson belülre a Liverpool, de a kapus figyelt.

23:22

Ott is a Liverpool gólja

Egy szöglet után Konaté fejelt a portugál kapuba, ezzel összesítésben már 4-1 az angoloknak. Klopp megnyugodhat, hátha végig pihenhetnek a hazai sztárok a kispadon.

23:24

Egyik csapat sem kockáztat

Eltelt az első félidő fele Madridban. Az Atlético kemény letámadással kezdett, kis túlzással tíz perc alatt többet támadott, mint a manchesteri találkozón kilencven perc alatt. Ezt követően a Manchester City átvette a játék irányítását, de az angol csapat még dolgozott ki komoly helyzetet, nem akar kinyílni.

23:24

Darwin Nunez gyönyörű, de érvénytelen gólt szerzett

Lesről lépett ki, de nagyon szépen bökte át a labdát Alisson fölött.

23:24

Az első sárga

A 24. percben Felipe tarolta le hátulról De Bruyne-t, a játékvezető azonnal nyúl a zsebéhez. Kijárt ez már az Atlético védőjének.

23:27

City-helyzet

Foden lövését blokkolták, de a felpattanó labdát De Bruyne lőtte el 18 méterről, ráafordulásból, de a belga középpályás bombájába is beleléptek.

23:27

Vlachodimos munkában megint

Luis Diaz célozta meg a bal felsőt, de a görög kapus védeni tudott.

23:28

Eddig Konaté gólja dönt Liverpoolban

Forrás: AFP/Paul Ellis
23:30

City-kapufa

A 30. percben egy végletekig kijátszott támadás végén Foden játszott Gündoganhoz, aki nyolc méterről a jobb alsót nézte ki magának, de a közeli lövése a kapufán csattant.

23:31

Majdnem ott a második Liverpool-gól

Egy szöglet után Luis Diaz fejelt középre, majd Firmino közeli fejese egy védőről ment kapu fölé.

23:33

Egyenlített a Benfica

Szinte a semmiből jött a portugálok gólja, Goncalo Ramos lépett ki a leshatárról és lőtt Alisson kapujába.

23:36

Az első Atléti-lövés

Kondogbia 23 méteres lövését Ederson vetődve védte.

23:40

Óriási mentés Liverpoolban

Cimikasz indítása után Firmino tette középre a labdát. Luis Diaz lába már lendült, hogy az üres kapuba passzol, de Grimaldo becsúszva érkezett és kirúgta a kolumbiai elől a labdát.

23:41

Ramos lőtte a Benfica gólját

23:41

Ciciázik a City

A 41. percben járunk. Az elmúlt öt percben a City az Atlético térfelén cicázott, és körbeadogatta a labdát a tizenhatos előtt, minthacsak egy kézilabda meccset látnánk.

23:46

Keita is megpróbálta

A Liverpoll játékosa távolról próbálkozott, kevéssel lőtt kapu mellé.

23:49

Félidő Liverpoolban

1-1 az állás, összesítésben 4-2 az angoloknak a Benfica ellen.

23:50

Vége az első félidőnek Madridban

Vége az első félidőnek. A találkozó olyan, amilyenre számítani lehetett. Az Atlético kicsivel aktívabb, mint az első meccsen, de komoly kockázatot még nem vállalt. A Manchester City pedig kellemes tempóban tartja a labdát, és láthatóan nem akar megszakadni a gólszerzésért. Közhely, de most valóban elmondható, hogy egy gól jót tenne a meccsnek.

23:54

Joao Cancelo elképesztő számai

00:00
2022. április 14.

125 perc kellett az Atléticónak

Az Atlético Madridnak 125 perc kellett, hogy először kapura lőjön a Manchester City elleni párharcban

00:04

Folytatódik a meccs Madridban

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

00:05

Folytatódik a meccs Liverpoolban

Roman Jaremchuk állt be a portugáloknál Goncalves helyére.

00:06

Griezmann-helyzet

A francia támadó indult meg két védő között, betört a tizenhatoson belülre, majd az éles szögből leadott lövését Laporte blokkolta.

00:08

Letámad az Atlético

Ugyanúgy, mint az első félidőben, most is agresszív letámadással kezd az Atlético.

00:11

A Citynek továbbra sem sürgős

Guardiola csapata továbbra is nyugodtan járatja a labdát, mindenféle kockázatvállalás nélkül.

00:13

Egyelőre nem eget verő a színvonal Liverpoolban

Sok a hiba, töredezett a játék.

00:14

Atlético-helyzet

Llorrente jobb oldali beadására Joao Felix érkezett a hosszún, de nem tudta rendesen kapura irányítani a fejest.

00:15

Megint vezet a Liverpool

Vlachodimos kivetődött, de hiába fogta meg a labdát, kirúgta azt a saját kezéből. Ebből még nem lett volna gond, mert Vertonghen elé került a labda, de ő Jota elé passzolt, aki középen Firminót találta meg, a brazil pedig a kapuba lőtt.

00:16

Támad az Atlético

Az 57. percben Joao Felix lekészített labdáját Griezmann lőtte egy pattanás után centikkel a kapu mellé.

00:17

Klopp cserél

Milner, Henderson és Jota megy le, Fabinho, Thiago és Szalah jönnek a pályára.

00:22

A City alig lépi át a félpályát

A második félidőben a Manchester City még semmiféle veszélyt nem jelentett az Atlético kapujára. Most a spanyol csapat focizik, az angol pedig csalja a játékot.

00:24

Végleg eldőlt a meccs Liverpoolban

3-1, összesítésben 6-2 a Liverpoolnak. Cimikasz lőtte be a hazaiak szabadrúgását, Firmino tökéletesen tette bele a lábát és lőtt a kapuba.

00:25

Guardiola lehozza a legjobbját

A 65. percben Kevin De Bruyne helyére Raheem Sterling érkezett a pályára. Lehet, hogy a belga karmester megsérült, mert Guardiola nem szokta csak úgy lecserélni egy éles meccs kellős közepén.

00:26

Újabb cserék Liverpoolban

Mané jött Diaz helyére, a portugáloknál Taarabt helyére jött be Joao Mario.

00:26

De Bruyne megsérült

A belga kötéppályásnak a kispadon már vizsgálják is térdét és mutatja is, hogy kapott rá egy rúgást.

00:27

Walker a földön

Guardiolát az ág is húzza. A 68. percben De Bruyne után az angol válogatott jobbhátvéd, Kyle Walker is megsérült, akit másfél perce ápolnak.

00:28

Simeone lapot húz 19-re

Griezmann helyére Carrasco, Koke helyére De Paul, Renan Lodi helyére pedig Correa érkezett.

00:29

Egy visszagurított labdát a most beállt Rodrigo De Paul lőtt el 15 méterről, de nem talált kaput.

00:31

Újabb lesgól Liverpoolban

Jaremcsuk lépett ki lesről, már a második góljukat vették el a portugáloknak.

00:32

Walker nem bírja

A 73. percben Kyle Walker leül a gyepre, befejezte a játékot.

00:32

Megadták a gólt

Gomez belógott, így 3-2-re visszajön a Benfica, 6-3 összesítésben.

00:36

Újabb madridi helyzet

Egy jobb oldali beadás De Pault találta meg a hosszún, az argentin játékos ráfordulásból lőtt, de nem talált kaput. A tűzzel játszik a Manchester City.

00:38

Hátrafelé cserél a City

A 79. percben Bernardo Silvát a brazil válogatott védekező középpályás, Fernandinho váltotta.

00:40

Jön az aranycipős veterán

Diego Simeone nem vár tovább. A 82. percben pályára küldte a kétszeres aranycipős Luis Suárezt, aki Thomas Lemart váltotta. Joao Felix helyén pedig Cunha.

00:41

Megint Darwin Nunez gólját vették el les miatt, de nem ő, hanem Joao Mario volt lesen, aki ezek szerint nem ért labdához, Nunez szépen lőtt a kapuba.

00:45

Egykapuzik az Atlético

A 85. percben járunk, a Manchester City összes játékosa a saját térfelén védekezik.

00:46

Mekkora Atlético helyzet

Egy felívelt labdát Correa tett le mellel Carrascónak, akinek a közeli lövését Stones blokkolta szögeltre.

00:46

Újabb lehetőség

A szögeltre Ederson rosszul jött ki, Aké rossz helyre fejelte a labdát, Savic pedig éles szögből megpróbált az üres kapuba lőni, de az oldalhálóba csorgott a labda

00:49

Eszúttal Mané lőtt feleslegesen a kapuba.

00:50

Áll a játék Madridban

Egy belépő után Foden maradt a földön, eljátszotta a nagyhalált, mire érkeztek az Atlético-játékosok, akik fel akarták segíteni az angolt, hogy ne húzza az időt. Ebből aztán egy hatalmas tömegjelenet alakult ki. Végül Savic, Aké és Felipe kaptak sárga lapot. Utóbbinak ez a második volt, így a hosszabbításra megfogyatkozik az Atlético.

00:53

Kilenc perc lesz a hosszabbítás

Ez nem meglepő, mert ő percet állt a játék csak Foden eseténél. Most éppen Fernandinho maradt a földön egy belépőt követően.

00:54

Még volt idő egy lesgólra

Nunez megint, hihetetlen mennyire érzi a kaput.

00:55

Vége is a Liverpool meccsének

3-3 a vége, 6-4-es összesítéssel jutott tovább a Liverpool, amely a Villarreallal találkozik majd a következő körben.

00:55

Eldönthette volna a City

A 96. percben egy létszámfölényes helyzetben Sterling ugratta ki Gündogant, aki azonban Oblakba lőtte a ziccerét. Három perce maradt az Atléticónak.

00:57

Most Ederson is megsérült

Lassan nincs olyan Manchester City-játékos, aki ne maradt volna lent a földön ezen a meccsen.

00:59

Fernandinho is megsérült

Az Atlético edzője, Diego Simeone két perc gúnyosan tapsol. Most éppen arra, hogy Fernandinho sérült meg. Hát ez a meccs nem vonul be a Manchester City történetének aranykönyvébe.

01:01

Micsoda bravúr

A 102. percben egy kapu előtti kavarodás után Correa lőtt 12 méterről, de Ederson vetődve hárította a jobb alsóba tartó labdát.

01:04

Itt a vége

A játék képe alapján az Atlético megérdemelte volna a hosszabbítást, de maradt a 0-0. Ezzel a Manchester City jutott be a legjobb négy közé.